Connect with us

Samospráva

Na rozvoji Lida chce spolupracovať radnica, ústretové sú aj kúpele

Published

on

Reklama

Dobrovoľníci tam doteraz odpracovali 400 hodín, potrebujú však silnejšieho partnera. Na dovedenie inžinerských sietí a opravu osvetlenia treba 35-tisíc eur. Pomôcť chce mestský úrad a vôľu spolupracovať deklarovali aj Slovenské liečebné kúpele.

[singlepic id=44418 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Tie sú totiž väčšinovým vlastníkom pozemkov. Ďalšia časť patrí Povodiu Váhu. Revitalizácia Lida bola témou zastupiteľstva mesiac pred schvaľovaním mestského rozpočtu na budúci rok.

„Podľa rozhovorov s riaditeľom Povodia Váhu nevidím problém, aby došlo k spolupráci na pozemkoch, ktoré patria tejto inštitúcii,“ povedal kolegom poslanec Jozef Malík. „Riaditeľ kúpeľov je naklonený takémuto projektu (revitalizácii, pozn. red.), pokiaľ bude partnerom mesto. Takže je vyriešená otázka vlastníckych vzťahov,“ uviedol primátor Remo Cicutto a dodal: „Keď budeme riešiť rozpočet, môžeme hovoriť aj na túto tému.“

Reklama

Poslanec Malík na zastupiteľstve prezentoval zmeny, ktoré sa na Lide doteraz udiali. Dobrovoľníci tam podľa jeho slov odpracovali 400 hodín. Priestor čistili od odpadkov aj náletových drevín. Okrem toho sa na Lide konali dve veľké kultúrno-športové podujatia.

V budúcom roku chce občianske združenie Pro Civitate osadiť informačné tabule a herné prvky ako pinpongový stôl a discgolfový kôš. „Malo by sa uskutočniť stretnutie študentov architektúry, ktorí navrhnú a zhotovia jednoduchý mobiliár,“ povedal poslanec.

Doviesť na toto územie inžinerské siete by stálo 7-tisíc eur a rekonštrukcia verejného osvetlenia na vale ďalších 28-tisíc. S týmito investíciami môže na základe rozhodnutia poslancov pomôcť radnica.

Reč bola aj o sociálne slabej rodine, ktorá sa pred časom na Lide usídlila. „Sú tam rodičia, dvaja dospelí synovia a jeden, ktorý navštevuje strednú školu. Najmladšiemu sme vybavili internát, ale možnosť bývať v zariadení Domum odmietajú. Hľadáme im prácu, pretože chcú pracovať,“ informovala Silvia Mezovská, vedúca odboru služieb mestského úradu.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

rekl-komenskeho

Populárne články