Connect with us

Samospráva

Na radnici tvrdia, že parkovisko nebude pod oknami škôlky

Published

on

Reklama

Na sídlisku Adam Trajan pribudnú parkovacie miesta pre 60 áut. Príprava na stavebné práce už začala.

[singlepic id=39001 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Priestor medzi Základnou školou F. E. Scherera a bytovým domom na Mateja Bela 14-22 vyhradila radnica na vybudovanie parkovacích miest, ktorých je na tejto ulici nedostatok. Autám už ustúpilo detské ihrisko, čo pobúrilo miestnych obyvateľov.

Reklama

„Je vhodné, aby deti vybehli z budovy materskej školy a školského klubu detí priamo na parkovisko? Spravili by ste to vlastným deťom,“ pýta sa Viera Mikesková s obavou, že autá budú stáť „priamo pod oknami materskej školy.“

Mestský úrad to v stanovisku, ktoré zverejnil ako odpoveď na naše otázky, odmieta. „Spolu s vybudovaním nového parkoviska sa posúva a buduje nové oplotenie. Jeho vzdialenosť bude viac ako osem metrov od betónovej terasy pod oknami materskej škôlky, teda nebude priamo pod oknami,“ uviedla Zuzana Molnárová z referátu majetku mesta. Stavbe predchádzala dohoda s riaditeľkou školy.

REKLAMA

Podľa radnice v týchto miestach vznikne nový chodník, lavičky a smetné koše. „Presunuté bude aj detské ihrisko na iné miesto a navyše do neho pribudnú nové hracie prvky,“ dodala Zuzana Molnárová.

Dodávateľom je spoločnosť Stavokomplet zo Starej Turej, ktorá vyhrala elektronickú aukciu. Náklady na výstavbu 60 parkovacích miest a obslužnej komunikácie sú 101 420 eur.

Mesto plánovalo s výstavbou tohto parkoviska začať už vlani, nepodarilo sa však vybrať dodávateľa. „Pôvodná elektronická aukcia dopadla opticky veľmi dobre. Voči rozpočtovaným nákladom dodávateľ vytendroval asi 50 % z celkovej ceny. Zrejme to však prepálil, pretože on aj ďalší traja, ktorí sa umiestnili za ním v tejto aukcii, postupne odmietli podpísať zmluvu,“ informoval v októbri primátor Remo Cicutto.

Text a fofo: mp

Populárne články