Connect with us

Samospráva

Na Juhu vzniknú nové parkovacie miesta za 135-tisíc eur

Published

on

Reklama

Mesto pokračuje v budovaní parkovísk na sídliskách, ktoré dlhodobo trpia ich nedostatkom. Na Bratislavskej a Gaštanovej by ich malo do troch mesiacov pribudnúť 15. Ide o prvú etapu budovania miest parkovacích miest na tomto sídlisku.

parkovisko juh

Reklama

„Z pôvodných 68 miest, ktoré momentálne v tomto úseku sú, vytvorením nových a stavebnými úpravami vznikne 83 parkovacích miest, z toho jedno miesto bude určené pre invalidov,“ informovala radnica. Celková cena investície je vyčíslená na 135 226 eur. Spoločnosť Alpine Slovakia s. r. o. má začať so stavebnými úpravami v najbližších dňoch. Podľa zmluvy potrvajú 75 dní.

Súčasťou realizácie nových parkovacích miest je aj úprava križovatky, výstavba dvoch nových spevnených plôch zo zámkovej dlažby pre kontajnery na odpad a nových chodníkov pre peších. Okrem toho je v cene zahrnuté preloženie elektrického vedenia a rozvodovej skrine, ktorá je v kolízii s navrhovanou prístupovou komunikáciou k uvedenému novobudovanému parkovisku, vybudovanie dažďovej kanalizácie ako súčasti parkoviska s odlučovačom ropných látok.

Reklama

Kvôli parkovisku budú vyrúbaných deväť stromov, ale zeleň bude súčasťou novovytvorených plôch. Zasadiť ju majú do polovice apríla a ak to nestihnú v októbri.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články