Connect with us

Samospráva

Mimoriadna zima otvorila krízový fond mesta

Published

on

Reklama

Väčšiu časť peňazí ušetrených na likvidáciu živelných pohrôm minie radnica na rekonštrukciu ciest. Rozhodli o tom poslanci na novembrovom zasadnutí zastupiteľstva. Služby mesta Piešťany dostanú z krízového fondu 50-tisíc eur.

[singlepic id=47999 w=520 h=340 float=center]

Reklama

V rozpočte tejto organizácie bolo v tomto roku vyhradených na údržbu komunikáci 80-tisíc eur, ale celkové náklady na túto činnosť presiahli 161-tisíc a do konca roka je potrebných ďalších 30-tisíc eur. Uvádza sa to v dôvodovej správe k návrhu na zmenu rozpočtu, s ktorým sa stotožnila drvivá väčšina poslancov.

„V prípade, že účel, na ktorý je uvedená požiadavka SMP predložená budeme považovať za mimoriadnu udalosť väčšieho rozsahu, bolo by možné čerpať finančné prostriedky z Krízového fondu mesta Piešťany,“ vysvetlila prekladateľka návrhu Lucia Duračková.

Reklama

Okrem prostriedkov z rezervného fondu vykryjú Služby mesta Piešťany zvýšené náklady na opravu komunikácií aj úspornými opatreniami (30-tisíc eur) a ziskom z podnikateľskej činnosti (30-tisíc eur).

Rezerva v rozpočte určená pre mimoriadne situácie existuje od roku 2010. Tvorí sa ročne z rozpočtu mesta sumou 50 centov na jedného obyvateľa. Doteraz tam bolo ušetrených 58 607 eur.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články