Connect with us

Samospráva

Mesto predalo budovu, ktorá ohrozovala škôlkárov

Published

on

Reklama
Reklama

Iniciatíva rodičov aj riaditeľky Materskej škôlky Zavretý kút bola úspešná. O odpredaji chátrajúceho objektu rozhodlo v januári mestské zastupiteľstvo.

[singlepic id=20133 w=520 h=340 float=center]

 

Nesúhlasila s ním však finančná komisia. Podľa predpokladov budúci majiteľ parcelu zastavia. „Pozemok, ktorý škôlke zostáva, sa týmto predajom znehodnotí. Bolo by dobré k tomu pristúpiť koncepčnejšie,“ navrhol Jozef Chudý (Smer-SD).

Reklama

Primátor Remo Cicutto mu oponoval, že na likvidáciu budovy nebezpečnej pre deti nemá radnica finančné prostriedky. Podobný objekt je podľa jeho slov aj v areáli Materskej školy na Staničnej ulici. „Tam sa to nedá odpredať, preto budeme musieť nájsť peniaze na búranie.“

Jozef Malík (nezávislý) poslancov vyzval, aby za predaj hlasovali: „Budova je v havarijnom stave a už dlhodobo ohrozuje deti.“ Väčšina nakoniec súhlasila. Budovu predali firme Halex s. r. o. za 12 500 eur. Tieto peniaze budú viazané na potreby materských škôl. Firma Halex vlastní objekty garáží susediacich s predávanou nehnuteľnosťou.

O nebezpečnom objekte blízko škôlky sa hovorilo na mestskom zastupiteľstve už v septembri 2011. So sťažnosťou vtedy vystúpila Júlia Virágová, matka jedného zo škôlkárov. Radnica vtedy nemala v rozpočte na asanáciu budovy finančné prostriedky.

[nggallery id=1104]

Text a foto: Martin Palkovič

 

Populárne články