Connect with us

Samospráva

Kvôli semaforom rozšíria bezbariérové nájazdy

Published

on

Reklama
Reklama

Nová svetelná signalizácia na križovatke Žilinská cesta – Andreja hlinku vyžaduje rozšírenie bezbariérových nájazdov. Stĺpy semaforov pre chodcov boli osadené podľa normy tak, aby opticky rozdeľovali prechody pre chodcov na dve polovice. Zavadzajú však rodičom s kočíkmi a vozičkárom.

[singlepic id=27343 w=320 h=240 float=left]„Keď prechádzam z kočíkom cez prechod od Prioru k Bille, hlavne na ostrovčeku je to veľmi úzke. Viem, že je to nová metóda, vznikajú koridory, ale to by som si vedel predstaviť vo veľkomestách, kde je obrovská masa ľudí,“ povedal poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD) na májovom zasadnutí zastupiteľstva, počas interpelácií.

Primátor Remo Cicutto mu odpovedal, že v krátkom čase budú nájazdy na ostrovčeky rozšírené. Signalizačné stožiare pre chodcov sú osadené podľa aktuálnej normy, tak aby delili prechod na ľavú a pravú stranu. Križovatka vybudovaná v 70. rokoch minulého storočia nebola pôvodne bezbariérová, úpravy nájazdov na chodníky vznikli dodatočne. Teraz ich kvôli semaforom rozšíria.

Text a foto: M. Palkovič

Reklama

Populárne články