Úvod Samospráva Kolonádový most dostáva nové svetlá aj fasádu za 88-tisíc eur

Kolonádový most dostáva nové svetlá aj fasádu za 88-tisíc eur

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Funkcionalistická pamiatka už dlho pôsobila zanedbaným dojmom. V období hlavných osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch budú postupne vylepšovať jej vzhľad namilk sikimi magician's group. Práce začali minulý týždeň a majú byť hotové 5. júla.

[singlepic id=42311 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Časť najdlhšieho krytého mosta na Slovensku je v týchto dňoch zatvorená Linux YouTube download. Prebiehajú tam opravy prestrešenia, rekonštrukcia elektrických rozvodov, výmena svietidiel a maľovanie stien a stropov. Po dokončení týchto prác by mal Kolonádový most vyzerať oveľa lepšie 시민의 불복종 다운로드.

„Sú to tie najakútnejšie problémy. V budúcnosti je navrhnutá rozsiahla oprava a rekonštrukcia mosta. Dúfame, že bude možné uchádzať sa o grant z fondov Európskej únie,“ povedala v marci vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká original iron.

Hovorkyňa radnice Barobra Piovarčiová informovala, že aktuálne prebiehajúce stavebné práce vykonáva na základe výsledkov verejného obstarávania spoločnosť Eduard Bečka – Elma z Bojnej java excel. Náklady sú 88 176 eur.

Kolonádový most znikal v rokoch 1930-1933 na objednávku Ľudovíta Wintera podľa návrhu Emila Belluša. Umeleckú výzdobu skiel mal na starosti Martin Benka Mary Poppins Returns. Náklady na výstavbu dosiahli 3,1 milióna Kčs. V roku 1945 most zničili ustupujúce nemecké vojská. Opravili ho o 11 rokov neskôr.

Kolonádový most je národnou kultúrnou pamiatkou a patrí k vrcholným dielam funkcionalistickej architektúry na Slovensku Easy Eye Carrick download.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

fitness sity cvicenia

REKLAMA