Connect with us

Samospráva

Fico sľúbil na hokejovú halu ďalších 500-tisíc eur

Published

on

Reklama

K miliónu eur na postavenie Národného tréningové centra pre hráčov vo veku 18 a 20 rokov, ktoré piešťanskej radnici poskytla vláda, má pribudnúť ďalších 500-tisíc. Na mestskom zastupiteľstve to 25. júna povedal primátor Remo Cicutto. Poslanci kvôli tomu menili rozpočet.

Reklama

REKLAMAheaven rest

Milión eur z rezervného fondu premiéra Roberta Fica už radnica dostala na svoj účet. Teraz čaká na ďalších 500-tisíc, aby mohla projekt Národného tréningového centra pre hráčov vo veku 18 a 20 rokov realizovať. Nová hala bude stáť vedľa zimného štadióna.

Reklama

„Na to, aby sme začali stavať, treba splniť dve podmienky – zaradiť tieto prostriedky do rozpočtu, to sa uskutočnilo dnes,“ uviedol primátor a dodal: „Druhá zásadná otázka je, kedy príde zvyšok dotácie.“

Až potom môže samospráva spustiť verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Projektová dokumentácia a ostatné náležitosti sú pred dokončením.

Na prevádzke tréningového centra mladých hokejistov sa štát podieľať nebude. „Za to, že dostaneme 1,5 mil. eur budeme poskytovať túto halu pre ich účely v celkovom objeme tisíc hodín v roku na svoje náklady. Ak tam budeme mať tretiu osobu, ktorá to bude prevádzkovať, bude to musieť znášať ona,“ povedal Remo Cicutto.

Poslankyňa a členka dozornej rady ŠHK 37 Piešťany Iveta Babičová (SDKÚ-DS) počas diskusie k návrhu zmeny rozpočtu uviedla, že s výstavbou novej haly sa zmení technológia chladenia pre obidve ľadové plochy. To by malo ušetriť náklady na energie.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články