Connect with us

Samospráva

Eva dostala na svoju 80. sezónu dotáciu 15-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Legendárne kúpalisko by malo svoje brány otvoriť verejnosti 1. júna. Poslanci na jeho prevádzku poskytli Klubu vodného póla Kúpele Piešťany (KVP KP) dotáciu z mestského rozpočtu vo výške 15-tisíc eur. Niektorí z nich chceli prevádzkovateľa zaviazať, aby seniorom poskytol výraznejšie zľavy.

eva

Klub vodného póla sa s majiteľom kúpaliska – Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany koncom minulého roka dohodol na podmienkach prenájmu, ktorý bude trvať päť rokov. To dáva väčší priestor na úpravy areálu. „Hovoríme o novom povrchu 50 metrového bazéna a úprava sa dotkne aj relaxačného bazéna,“ naznačil Ľudovít Kubán z KVP KP. Dodal, že všetko je v štádiu schvaľovania kompetentných orgánov. „Eva je národnou kultúrnou pamiatkou, takže úpravy musia schváliť pamiatkári. Preto nemôžem teraz jednoznačne povedať ako to bude.“

REKLAMA

Reklama

Banner_skriabanie

Od zástupcov Smeru-SD zaznel návrh, aby ľudia nad 70 rokov mali vstup na Evu zdarma. S tým sa však väčšina nestotožnila. Z pléna tiež zneli otázky ohľadom spolupráce s ostatnými športovým klubmi. „Každý plavecký klub dostal možnosti na tréning. Otázne je, aké mali oni predstavy a aké sme mali predstavy my o čase tých tréningov,“ komentoval Ľudovít Kubán. Mesto žiada, aby mohli na kúpalisku trénovať všetci športovci. Podľa prevádzkovateľa je to však možné iba v čase, keď tam nemá prístup verejnosť.

Eva v tomto roku zaháji už svoju 80. sezónu. „Je to ešte hodne ďaleko, ale predpokladám, že úvod sa bude niesť v tomto duchu,“ povedal zástupca vodnopólistov. Kúpalisko by malo svoje brány otvoriť vo zvyčajnom termíne – 1. júna.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články