Connect with us

Samospráva

Cintorín na Bratislavskej ulici budú strážiť kamery

Published

on

Reklama

Nákup a inštaláciu troch kamier v hodnote približne 8 200 eur schválili mestskí poslanci na poslednom zastupiteľstve. Monitorovací systém má predchádzať najmä krádežiam a fungovať začne v nasledujúcom roku. Financovať ho bude z podnikateľskej činnosti Stredisko pietnych služieb.

[singlepic id=48699 w= h= float=center]

Reklama

Podľa manažérky Strediska pietnych služieb budú monitorovať pohyb osôb aj vozidiel po cintoríne na Bratislavskej ulici. Kamery s napojením na mestskú políciu majú podľa jej slov najmä preventívnu funkciu. „Ľuďom sa neoplatí hlásiť drobné krádeže z cintorínov na polícii, lebo finančná hodnota odcudzených predmetov je nízka. Často však majú veľkú emocionálnu hodnotou,“ vysvetlila Eliška Gocká.

Dve kamery budú pri vstupoch na cintorín a jedna otočná v priestore urnového hája. Na tomto mieste musí byť po konzultácii s referátom životného prostredia mierne upravená zeleň, aby mala kamera dostatočný rozhľad.

Reklama

Po schválení mestským zastupiteľstvom nasleduje verejné obstarávanie monitorovacieho systému. Kamery by mali byť nainštalované v prvej polovici budúceho roka.

(mp)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články