Connect with us

Samospráva

Cestu na Komenského ulici rozšíria, pribudne miesto pre autá

Published

on

Reklama
Reklama

Ranné a popoludňajšie zápchy pri Základnej škole Brezová by mohli byť od nového školského roka minulosťou. Mesto investuje do rozšírenia cesty na Komenského ulici 102-tiscí eur. Stavebné práce štartujú tento týždeň a hotové majú byť 21. septembra.

komenskehou ulica 1

Autá rodičov, ktorí vozia svoje deti k Základnej škole na Brezovej ulici, doteraz spôsobovali ráno i popoludní krátkodobé zápchy. Okrem toho často stáli na trávnatom páse vedľa chodníka, ktorý je kvôli tomu zničený. Radnica sa preto rozhodla realizovať stavebné úpravy.

Podľa informácií z web stránky mestského úradu spočíva rekonštrukcia v časti po Ulicu 8. mája v rozšírení komunikácie pre umožnenie radenia vozidiel do križovatky na Krajinskú cestu a vo vybudovaní zastávkových pruhov pre MHD.

Reklama

Časť komunikácie po Brezovú ulicu bude taktiež rozšírená. Pribudne tam 22 pozdĺžnych parkovacích stojísk a nový chodník zo zámkovej dlažby.

Stavbu odovzdali firme Stavokomplet spol. s r.o. Stará Turá v pondelok 21. júla. Rekonštrukcia má podľa zmluvy začať tento týždeň a potrvá dva mesiace. Zákazka má hodnotu 102 850 eur.

(mp)

Populárne články