Connect with us

Samospráva

Bytovému podniku sa darilo, niektorí poslanci dostali podiel na zisku

Published

on

Reklama
Reklama

Obchodná spoločnosť prispela do mestského rozpočtu o niečo menej ako minulý rok, investovala však do rekonštrukcie kotlov, ktorá má zabezpečiť minimálne zvyšovanie cien za výrobu tepla.

[singlepic id=45796 w=320 h=240 float=right]Valné zhromaždenie Bytového podniku, ktorým je mestské zastupiteľstvo, schválilo v apríli hospodársky výsledok vo výške 129 540 eur. Obrat v sume 5 732 599 eur zahŕňa aj zálohové platby. Do mestského rozpočtu prispela spoločnosť sumou 52-tisíc eur, vlani to bolo o 6-tisíc viac.

Informovala o tom právnička Bytového podniku Piešťany Iveta Duhárová: „Spoločnosť realizovala v roku 2012 investíciu približne za 500-tisíc eur na desiatich kotolniach. Ide hlavne o zefektívnenie dodávky tepla a teplej úžitkovej vody.“

Bytový podnik v tom chce v najbližšej budúcnosti pokračovať. Kotle na vykurovanie majú byť postupne nahradené výkonnejšími a efektívnejšími. „Tým chceme dosiahnuť, že napriek zvyšovaniu ceny vstupných médií na výrobu tepla, sa celková cena bude meniť len o asi 3 až 5 percent,“ dodala Iveta Duhárová.

Reklama

K výške odmien pre konateľov a členov dozornej rady uviedla v písomnej odpovedi nasledovné: „Konatelia dostali podiel na zisku v sume 458 eur mesačne, členovia dozornej rady všetci spolu sumu 957 eur mesačne s tým, že jednotlivým členom ho rozdelí predsedníčka dozornej rady.“

Dozornú radu tvoria mestskí poslanci. Predsedníčkou je Mária Beňová (Smer-SD) a členmi Ján Šmída (nezávislý), Milan Gajdoš (Smer-SD), Pavol Tapušík (SDKÚ-DS) a Martin Cifra (nezávislý). Konateľmi sú poslankyňa Eva Kolláriková (Smer-SD) a Ján Ballay.

Spoločnosť každoročne prispieva sponzorským darom na Ligu proti rakovine. Tentoraz to bolo sumou tisíc eur a rovnaký obnos dostala prvý raz aj Lige proti osteoporóze.

REKLAMA

bkk

Podľa Ivety Duhárovej patrí Bytový podnik Piešťany k výrobcom s nižšou výrobnou cenou tepla. „Obyvatelia usporia na nákladoch spojených s bývaním vykonaním kompletnej obnovy bytových domov, vrátane zateplenia strechy a obvodového plášťa.“ Zhotoviteľov si vyberajú vlastníci sami, projekty financujú zväčša z úverov v kombinácii s vlastnými prostriedkami.

„Pri celkovej obnove bytového domu – výmena okien, zateplenie strechy a zateplenie obvodového plášťa a následnej hydraulickej regulácii boli zaznamenané a praxou overené úspory do 40 až 60 % nákladov na vykurovanie. Zateplené domy sú nielen funkčne, ale aj esteticky vylepšené. Diskutovanou otázkou je farebné riešenie fasád, ale stále platí: Kol’ko l’udí, tol’ko chutí,“ uzavrela Iveta Duhárová.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články