Connect with us

Rozhovory

Dominika Stará: Splnil sa mi sen

Published

on

Reklama

Rodičia ju k hudbe, najmä však k spevu viedli od malička. Hovoria, že si pospevovala hity, ktoré začula, už ako trojročná. [singlepic id=586 w=320 h=240 float=left]V piatich rokoch sa začala zoznamovať s mikrofónom – na dedkovej oslave narodenín. Do povedomia sa dostala vďaka prvej Česko-Slovenkej Superstar. Spievala aj na tohtoročnom otvorení letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch. Mladá speváčka, Dominika Stará. Pred koncertom sa ochotne fotila s deťmi, ktoré za ňou dobehli počas nášho rozhovoru. Po koncerte sa však pomedzi dav podpisuchtivých fanúšikov rýchlo predrala do auta v obkľúčení ochranky a policajtov, boja sa o ňu pre napadnutie pri nedávnom podujatí…

Zmenil sa Tvoj život po Superstar?

Reklama

Zmenil sa úplne. Stala som sa známejšou, ľudia ma začali oveľa viac vnímať a sledovať. Tým som stratila svoje súkromie, ale na druhej strane som sa dostala do médií, čím sa mi splnil môj sen. Od malička som chcela spievať, vystupovať na verejnosti a to práve v týchto chvíľach prežívam.

Čo všetko Ti súťaž Superstar dala a vzala?

Reklama

[singlepic id=587 w=320 h=240 float=left]Bola to ako ste naznačili zmes všetkého. Priateľstvo, pocity šťastia, eufórie, ale aj intrigy, žiarlivosť a závisť. Toho dobrého bolo ale oveľa viac. Veľmi ma obohatili obrovské skúsenosti. Dodnes sa z mnohými finalistami stretávam. S viacerými sa vidíme na spoločných koncertoch. Pretože máme všetci dosť práce, nie je to jednoduché, ale keď sa podarí, stretneme sa aj kedykoľvek v rámci voľného času. Často si napríklad voláme a smskujem s Monikou Bagárovou a Denisom Lachom.

Ako sa vyrovnávaš s článkami a osočovaním bulvárnych médií?

To je práve jedna z tých nepríjemných skúseností. Zo začiatku mi nepravdy v novinách veľmi ubližovali a zraňovali ma. Potom som ale prišla na to, že voči takýmto útokom sa musím obrniť, a nepripúšťať si to. Ja viem čo je pravda a moji najbližší tak isto. Takže dnes sa snažím už byť voči bulváru odolná.

[singlepic id=588 w=320 h=240 float=right]Ako sa dá skĺbiť škola a kariéra?

Mám individuálny študijný plán, ale vzdelanie je pre mňa dôležité, tak sa snažím. Napríklad keď cestujem na koncerty, vždy mám so sebou knihy a zošity a využívam čas učením. Teraz som sa napríklad cestou do Ružomberka učila geografiu, cestou do Piešťan zase slovenčinu. Je toho veľa, ale určite sa to dá.

Je o Tebe známe, že máš veľmi pekný vzťah s rodičmi. Nebáli sa o Teba? Máš predsa len 16 rokov…

Áno, na jednej strane sa báli, ale na druhej strane mi dôverujú. Keby som sa mala „pokaziť“, môže sa mi to stať kdekoľvek. Ale ja mám svoje pevné názory a hodnoty, tak ma účasť v Superstar nijako nezmenila.

[singlepic id=591 w=320 h=240 float=left]Čo by si odporučila mladým nádejným speváckym talentom, ktorí zvažujú účasť v Superstar?

Všetkým, ktorí majú talent by som odporučila, aby to skúsili. A všetkým, ktorí sa zúčastnia akejkoľvek súťaže, nielen Superstar, a posunú sa ďalej, aby im tie svetlá, pozlátko a sláva nestúpla do hlavy. Aby zostali pri zemi, a aby zostali sami sebou aj počas súťaže aj po nej.

Absolvovala by si Superstar, so všetkým čo sa udialo znovu?

Určite, s tými ľuďmi, s ktorými som tam stretla, s ktorými som spolupracovala by som si to zopakovalo hoci aj sto krát…

Autor: Petra Adamcová  Foto: hug(o)photo

[nggallery id=17]

Populárne články