Connect with us

Novinky

Vianočný Pieščanský rýnek vyvrcholí nadchádzajúci víkend. Nakúpiť si budete môcť mnoho zaujímavého

Published

on

Reklama

Vianočný Pieščanský rýnek ide do finále. Počas nadchádzajúceho víkendu si môžete vybrať zaujímavé vianočné darčeky od šikovných, zručných a kreatívnych domácich výrobcov.

Rýnek začne v piatok 20. decembra kedy sa Námestí slobody môžete stretnúť s piatimi predajcami. No ak máte radi výrobky z ľanu, drôtu, cínu, keramiky, skla, či máte chuť na bylinkové šťavy, alebo ste zlomili naposledy varešku pri miešaní hustej kapustnice, zájdite na Pieščanský rýnek a potešte seba či svojich blízkych ručne vyrobenými výrobkami.

Reklama

V sobotu a nedeľu na rýnku pribudne desiatka nových remeselníkov, výrobcov aj farmárov. Príďte si nakúpiť sušené plody a orechy na sviatočnú večeru, nájdete tu tiež palmové sviečky, vianočné vence, kreatívne dekorácie, bylinky, aj živé rastlinky. Keď nakúpite na Pieščanskom rýnku, môžete si byť istí, že ste práve podporili ľudí, ktorí sa rozhodli živiť vlastnými rukami a tým, čo ich od srdca baví.

Čo vás čaká tento víkend?

Tomáš Balog vyrába drevené varešky, misky, korýtka, vahany, drevené hračky, lopáre. Na rýnku ste ho mohli vidieť aj tento rok na Veľkú noc. Tentokrát prinesie tovar vo vianočnej tematike a zúčastní sa trhov od  20. do 23.12. 

Reklama

TomaSia je značka Michaely Gallaiovej, ktorá pre vás vyrobila takéto vianočné aranžmány, ikebany, svietniky a vence. Na trhu u nej môžete nakúpiť už tento víkend v sobotu 21.12.

Janove Sady prinesú na trhy výrobky z vlastnej produkcie – sirupy, kvetové vínka aj vínka z plodov, džemíky, šťavy a domáce destiláty zabalené do darčekových balíčkov.

Bylinkové šťavy pre zdravie z rakytníku, aronie , duly, drienky, čučoriedky, sušené plody aj orechy prinesie na rýnek v dňoch 20.-22.12. rodinná firma z Liptova, ktorí ručne vyrábajú poctivé produkty pod značkou Bylinky spod tatier.

Dana Ilenčíková sa predstaví na rýnku tento víkend 21.-22.12. s vlastnými šitými dekoráciam a výrobkami s levanduľou.

Nora Martinková sa zúčastní rýnku iba túto sobotu 21.12. a prinesie ručne vyrábané mydielka, balzamy na pery, háčkované hračky, sušené ovocie, zelenina, ovocné kože, zmesi korenín.

Mária Šmelko ponúka bylinkové čaje, ktoré si sama zbiera na východe Slovenska v dedinke Potôčky. Bylinky mieša aj do rôznych zmesí na bežné popíjanie, ale i na konkrétne zdravotné problémy. Momentálne pôsobí v Pezinku, kde aj býva. Vyrába tiež nevarené sirupy z rôznych druhov byliniek. Návštevníkom rada porozpráva o bylinkách. Na čo nám slúžia a ako si môžu spríjemniť zimné večery, či pomôcť pri prechladnutí.

Stanislava Belaňová tvorí pod značkou Zapískaj si takéto milé pískacie oblečnie vo svojom voľnom čase, takže každý kus je originál. Nášivky sama navrhuje aj šije.

Pecúchovia už tradične navštívia  rýnek túto nedeľu 22.12. so svojimi prírodnými lukmi a šípmi a ľudovými píšťalami. Nebudú chýbať bylinné tinktúry, vydymovacie zmesi, oleje, masti a propagačný materiál k ich združeniu Karpatské Slnko.

Dana Galová už túto sobotu navštívi rýnek spolu so svojim mužom. Prinesú poctivé čiapky pre vzácne hlávky Murmur, pletené šikovnou starou mamou z ekologickej merino vlny. Peter Gärtner predstaví svoju detskú knihu O čertovi Kolofónovi a čerstvú beletriu pre dospelých Veľký román.

Martin Lörincz je drotár z dedinky Krásno. Na rýnku vám predstaví svoju tvorbu počas víkendu v sobotu a nedeľu 21.-22.12.

Iveta Belisova tvorí pod značkou Ivabelis Organizéry nádherné šité dekorácie a vrecká z ľanu a čipiek. Rýnek navštívi tento piatok a sobotu 20.12.-21.12.

Eva Gašparovičová má doma džungľu, o ktorú sa s láskou stará a ponúka ďalej pod značkou Plantizia. Na rýnek prinesie rastlinné terária a dekorácie. Nájdete ich na rýnku túto sobotu aj nedeľu 21.-22.12.

PR

Populárne články