Connect with us

Novinky

V „Nebi“ rozohrajú „Nebezpečnú hru“

Published

on

Reklama
Reklama

Dangerous game má názov najnovší drink kolektívu z piešťanského Heaven caffé & bar zo súťaže Absolut invite 2016. „Nebezpečnú hru“, ktorú rozohrajú na miestnom „nebi“ – terase Hotela Pavla, môžete ochutnať ako novinku v ponuke iba tento víkend. Barmani aj vďaka nemu získali v súťaži Absolut Invite 2016 titul najlepší slovenský tím a postup do celosvetového finále.

Tomas Krajcik„Chceli by sme Vám predstaviť jeden z našich skvelých letných drinkov, a samozrejme vás naň aj pozvať k nám do baru,“ pozýva na ochutnávku člen víťazného tímu Tomáš Krajčík. „Tento drink je jedinečný v tom, že sme s ním šli reprezentovať nás a náš bar Heaven, na československé kolo súťaže Absolut Invite. Témou tohtoročnej súťaže bola Night by Absolut, preto sme urobili drink s názvom Dangerous Game, s ktorým viete naozaj rozohrať nebezpečnú hru. Všetkým už môže byť jasné,  že obsahuje švédsku vodku Absolut a v našom prípade sme použili jednu z ich ochutených vodiek, a to Absolut Citrón. Divoká party vie byť niekedy veľmi únavná, preto sme v drinku použili aj čerstvé čučoriedky a agáve sirup, teda ovocné cukry, ktoré vedia povzbudiť aj v kombinácií s vodkou. Aby sme nápoj vyvážili, pridali sme ešte čerstvú citrónovú šťavu, jemnú horkosť mu dodal taliansky aperol a sviežosť zas čerstvá mäta. Podávame ho s dreveným ľadom, ktorý zabezpečí prísun tekutín či už v horúcom letnom dni alebo počas búrlivej noci.“

Do súťaže sa sa dostalo výberom firmy Pernod Ricard deväť tímov, z toho štyri slovenské a päť českých.

SK: Heaven Caffe & Bar (Piešťany), Steps (Trenčín), Channels (Bratislava) a Leroy & Piano (Banská Bystrica)

Reklama

CZ: Nebe (Praha), Coyotes (Praha), Maxim music club (České Budějovice), Znojemka music club 2000 (Třebíč) a Pitkin (Brno)

Barmani museli preukázať svoje vedomosti a zručnosti v piatich disciplínach:

Senzorika a Quiz – správne pomenovať 12 vzoriek rôznych vodiek z portfólia Absout (ochutené, štandardná Absolut Vodka a Absolut Elyx) a zodpovedať 24 otázok z oblasti Absolut, Nightlife, History a Drinks.

Physical challenge – skladanie nábytku IKEA, disciplína, ktorá preverila zručnosti a tímovú prácu pri riešení nečakaného zadania.

Bar setup challenge – prichystanie barovej „štácie” podľa zadania v čo najrýchlejšom čase.

Multi order challenge – príprava 10 porcií rôznych drinkov v čo najkratšom čase.

Creative mixing – vlastný kreatívny drink na tému ABSOLUT NIGHTS, pričom tímy mali na výber z piatich kategórii – Sour, Collins, Modern Martini, Muse a Smash.

Tomáš Krajčík spolu s Martinom Ďurákom v národnom kole súťaže Absolut Invite 2016, ktorá sa konala minulý štvrtok v Bratislave zvíťazili a ako najlepší slovenský tím ich čaká aj postup na svetové finále.

Ochutnať víťazný drink, ktorý vám namieša najlepší slovenský tím priamo v „nebi“, budete môcť iba tento víkend, preto nepremeškajte túto výnimočnú príležitosť, podávať sa začína už dnes večer!

PR

Populárne články