Connect with us

Novinky

Trávne koberce skrášlia váš domov s minimom starostí

Published

on

Reklama

Chcete mať stále zelený povrch pri vašom bazéne, či pod záhradným sedením. Ideálnou voľbou, ktorá nie je extrémne finančne náročná a má pomerne dlhú životnosť, sú trávne koberce. V Piešťanoch ich ponúka spoločnosť Koberce Trend, ktorá má predajňu na rohu Kláštorskej a Žilinskej ulice, pričom nakupovať môžete aj cez eshop. V nasledujúcom článku vám jej odborníci predstavia ponuku a vysvetlia ako správne koberec vybrať a kam použiť.

TRÁVNE KOBERCE

Veľmi obľúbeným nielen vďaka nízkemu vlasu a ľahkej údržbe, ale aj vďaka nízkej cene je trávny koberec Grass. Je vhodný predovšetkým na terasy, balkóny a hlavne pod bazény.
Trávny koberec Grass predávame v dvoch variantách: Grass s nopmi a Grass bez nopov

Ďalší trávny koberec s výborným pomerom ceny a úžitkových vlastností je trávny koberec Ascot. Jeho materiálové zloženie a technológia výroby zaisťuje odolnosť proti plesniam a vode. Využitie nájde na balkónoch, terasách a pri bazénoch.

Stále väčšiu obľubu získava luxusná kolekcia trávnych kobercov Condor Grass a Oryzon Grass s vysokou kvalitou, komfortom a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Tieto trávne koberce sú určené pre terasy, balkóny, detské ihriská, altánky a vonkajšie reštaurácie. Veľkou výhodou je, že sú stále zelené, odolné voči UV žiareniu a majú dlhú životnosť.

Kam je určený trávny koberec Grass bez nopov a s nopmi?
Koberec bez nopov odporúčame na mäkké podklady, ako je napr. hlina, tráva. Tento typ koberca bez nopov sa plne prispôsobí nerovnému povrchu.
Koberec s nopmi je určený na tvrdé podklady, ako je napr. betón, dlažba. Nopy tak slúžia pre rýchlejší odvod vody a zabraňujú tvoreniu plesní.
Čo je na spodnej strane koberca Ascot a trávnych kobercov z kolekcie Oryzon Grass a Condor Grass?
U týchto typov trávnych kobercov je čierny podklad bez nopov, perforovaný pre rýchlejší odvod vody.
Je potrebné niečo dávať pod trávny koberec?
V prípade, že pokladáme trávny koberec na mäkký prírodný povrch (hlina, tráva) odporúčame použiť geotextíliu, aby sa zabránilo prerastaniu buriny. Pokiaľ pokladáme trávny koberec na tvrdý podklad (betón, dlažba) nie je nutné použiť podložku.
V akých šírkach si môžem kúpiť trávny koberec?
V našom sortimente trávnych kobercov máme šírky 1,33m, 2m a 4m. Pri dorezaní na mieste pokládky odporúčame používať kvalitný a ostrý nôž.
Je potrebné trávny koberec nejakým spôsobom lepiť, fixovať?
V prípade pokládky na tvrdý povrch môžeme použiť na podlepenie obojstrannú pásku s textilnou výstužou. Tá sa použije pozdĺž krajov, v spojoch a tiež v niekoľkých pásoch uprostred, najlepšie každých 50 cm od seba.
Existuje aj iná varianta koberca pre vonkajšie použitie, než trávny koberec?
Z tzv. outdoor kobercov máme v našom sortimente kusový koberec Essenza, ktorý je vhodný pre celoročné vonkajšie použitie. Koberec sa môže použiť na balkón, terasu alebo do pergoly. Prednosťou outdoor kobercov je vysoká odolnosť voči UV žiareniu a plesniam, dlhá životnosť, stálofarebnosť a ľahká údržba.

Reklama

Predajňa Koberce Trend Piešťany

Kláštorská 492/2, Piešťany
Tel.: +421 33 32 60 133

 

Reklama

Populárne články