Connect with us

Novinky

Tradičný DOMOSS DEŇ v jarnom šate

Published

on

Reklama
Reklama

Prvé jarné víkendy sú pre mnohých v znamení veľkého jarného upratovania, umývania okien či čistenia áut od zimných a niekedy aj jesenných nánosov. Čo všetko k tomu potrebujeme? Okrem času, pekného jarného počasia a pár rúk navyše aj kvalitných pomocníkov, ktorých si vyberiete počas Jarného DOMOSS DŇA.

Záhrada ako z rozprávky

Predtým ako si vychutnáte chôdzu naboso po zelenom trávniku, musíte sa zbaviť starých trsov a machov. Najlepším spôsobom je vertikulácia či už elektrickým alebo benzínovým modelom od Stihl. Vďaka správnej vertikulácii sa vytvorí dostatok priestoru pre nové, zdravé a silné trávové steblá, zlepší sa prívod vody a prísun hnojiva.

Pozor! Čerstvo zasadené trávniky sa nesmú 2 až 3 roky vertikulovať, aby sa nezničili ich korene. Prevzdušnením zabezpečíte prísun čerstvého vzduchu. Na malé plochy postačia aj prevzdušňovacie vidly, pre väčšie plochy však odporúčame skôr motorizovaný prístroj od Stihl.

Krovinorez je vhodný na kosenie veľkého množstva krovín a húští. Vďaka svojmu silnému výkonu si ľahko poradí nielen s husto zarasteným prostredím, ale aj malými kríkmi či porastmi. Vyžínače sa zas hodia na kosenie trávy na ťažko dostupných miestach. Bez problémov s nimi pokosíte aj malé, príkre a neprehľadné trávnaté plochy.

Reklama

Pre správne udržiavanie trávnatej plochy počas roka postačí pravidelné kosenie a hnojenie. Jednotlivé typy kosačiek závisia od veľkosti trávnatej plochy, cenového hľadiska či osobných preferencií. Elektrické sa hodia skôr na menšie trávniky do 200 m2, benzínové na veľké trávnikové plochy do 600 m2 a bezdrôtové akumulátorové kosačky sú zas ekologické a jednoducho ovládateľné. Záhradné traktory a ridery sa hodia na kosenie plôch väčších ako 2 000 m2.

Upratovanie s radosťou


Pri pomyslení na jarné upratovanie si netreba trhať vlasy. Môže to ísť ľahko a s úsmevom. S parnými tlakovými čističmi od Kärcher umyjete aj vyčistíte okná jedným ťahom, zbavíte sa nánosov na omietke či zámkovej dlažbe, ale aj dôkladne vyčistíte pneumatiky od zimných posypov. Parné mopy sa zas postarajú o hygienicky čistú domácnosť. Para dokáže zničiť až okolo 90% roztočov, baktérií z dlažby, skla, parkiet, mramoru a kobercov, čo oproti bežnému čisteniu je až dvojnásobok a to bez použitia čistiacich prostriedkov. Okrem toho si ušetríte až polovicu času pri upratovaní.

Hor sa na bicykel


Aktívny oddych je spojenie príjemného s užitočným. Svoj voľný čas strávite na čerstvom jarnom vzduchu a pritom spálite pár zimných kalórií. Bicyklovanie je navyše výborná forma, ako sa dostať nielen do formy a vytvarovať postavou, ale aj ekologická alternatíva dopravného prostriedku do práce, mesta či do školy. Navyše Kellys e-biky a e-kolobežky Xiaomi potiahnu aj za vás, keď nebudete vládať.

Ak prerábate alebo rekonštruujete domácnosť budú, sa vám hodiť moderné smart spotrebiče, ktoré budete môcť ovládať cez mobilnú aplikáciu. Širokú ponuku nielen smart spotrebičov, ale aj výrobkov do domácnosti, záhrady, záhradnej techniky a sanity nájdete v OC DOMOSS.

Počas Jarného DOMOSS DŇA v piatok 12.04. 2019, si budete môcť nielen vyskúšať záhradnú techniku, nové modely bicyklov a kolobežie, ale aj nakúpiť moderné spotrebiče za špeciálne ceny platné len v tento deň. Okrem toho sme si pre vás pripravili občerstvenie pripravované na značkových spotrebičoch a griloch, ale aj detské trampolíny. Pripravené sú aj rôzne iné zľavy, poukážky a darčeky k nákupu. Tešíme sa na vašu návštevu.

PR

Populárne články