Connect with us

Reklama

SX4 končí, no Suzuki ide ďalej!

Published

on

Reklama

Je to už osem rokov, čo automobilka Suzuki uviedla na slovenský trh niekdajšiu novinku, ktorá tu nemala obdoby – mestský crossover s názvom SX4. Vtedy ešte nikto netušil, že sa stane bestsellerom značky na celom svete.

sx4

Reklama

Jej úspech možno pripísať dizajnu, pod ktorý sa podpísal Giorgetto Giugiaro z Italdesignu, no ten pravý dôvod bol bezpochyby vynikajúci pomer ceny k úžitkovej hodnote a všestrannosti automobilu. Suzuki tak udala nový trend, novú kategóriu automobilu, ktorý začali kopírovať aj ostatní výrobcovia. A nebolo tak prvý krát!

Tak ako každý produkt má svoju životnosť, tak aj SX4 končí svoju púť. Vedenie Suzuki sa rozhodlo výrobu tohto obľúbeného modelu ukončiť. Zákazníci majú však stále do 31. októbra 2014 možnosť tento legendárny mestský crossover zakúpiť aj v predajni Suzuki v Piešťanoch – ELA CAR s.r.o. už za 9.999 eur!

Reklama

Priaznivci značky Suzuki však nemusia smútiť, pretože už začiatkom roku 2015 sa chystá nový nástupca pôvodnej SX4, ktorý bude vychádzať z konceptu iV-4, ktorý mal premiéru na minuloročnom frankfurtskom autosalóne.

A to nie je jediná novinka od Suzuki! V segmente najmenších automobilov prichádza na trh Suzuki Celerio, minulý rok bol uvedený na trh nový crossover strednej triedy S-CROSS, ktorý sa často mylne považuje za nástupcu končiacej SX4.

Menšími zmenami prešiel i celosvetovo najžiadanejší model značky Suzuki Swift (viac ako tri milióny predaných kusov). Prídite si vybrať svoje Suzuki!

(PR)

Populárne články