Connect with us

Reklama

Suzuki s pohonom 4×4 – rekordné výkony a bezpečnosť

Published

on

Reklama

Automobilka Suzuki drží zaujímavý rekord. Vozidlo z jej modelovej rady Jimny s pohonom 4×4 sa dokázalo dostať „po vlastných“ do nadmorskej výšky 6 688 m. Pohon 4×4 majú aj ďalšie autá tejto značky. Každé z nich si môžete vyskúšať v ELA CAR Piešťany.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=thiS_s6zbi8[/youtube]

Reklama

Jimny vo výške 6688 metrov nad morom.

Spoločnosť Suzuki Motor Corporation sa dostala do povedomia zákazníkov spočiatku ako výrobca ľahkých motocyklov, no zároveň to bola prvá japonská automobilka, ktorá začala vyrábať automobil s predným pohonom. Prvé vozidlo s pohonom 4×4 uviedla na trh už v roku 1970.

Reklama

Nasledovala expanzia do USA, kde sa veľmi dobre predávala nová verzia malého terénneho auta s japonským názvom Jimny. Práve tento model drží spomínaný Guinnessov rekord.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k8giaiHUFCM[/youtube]

V súčasnosti ponúka spoločnosť Suzuki na slovenskom trhu viaceré modely s pohonom 4×4. V segmente malých áut to je Suzuki Swit a SX4 a nižšej strednej triede  SX4 S-Cross. Tento druh pohonu je samozrejmosťou u terénnych vozidiel Jimny, Vitara a Grand Vitara.

Majitelia týchto áut sa môžu rozhodnúť, či chcú trvalý alebo priraditeľný pohon 4×4, pričom sa pomocou medzinápravového diferenciálu rozdeľuje buď rovnomerne, alebo v určitom pomere.

Jeho výhodou sú najmä lepšie dynamické vlastnosti, pretože celá hmotnosť vozidla sa využije na vyvodenie hnacej sily. To umožňuje rýchlejší a bezpečnejší prejazd zákrut a nútená rotácia kolies zabraňuje ich kĺzaniu na vodnej vrstve.

Spoločnosť ELA CAR s.r.o. bola založená v roku 1997 a od tejto doby sa každoročne v stovkách zvyšuje počet jej spokojných zákazníkov, ktorí využili služby v oblasti kúpy nového vozidla alebo servisu.

suzuki

(pr)

Populárne články