Connect with us

PR Články

Samozber jahôd a hrášku vrcholí

Published

on

Reklama
Reklama

Sladkého hrášku a ešte sladších jahôd je na poliach neďaleko Piešťan stále dosť. Príďte ochutnať, naprázdno určite neodídete.

V Borovciach aj v Bučanoch vrcholí samozber ovocia, ktoré dozrieva na Slovensku ako prvé. Lokálne pestované jahody si môžu ľudia nazbierať sami, kratšia cesta z poľa na tanier preto neexistuje. Ovocie plné vitamínov nemusí za spotrebiteľom putovať stovky kilometrov v nákladných autách, ani čakať v skladoch a na pultoch predajní. Aj vďaka tomu má prvotriednu chuť i kvalitu.

Či už sa rozhodnete spracovať jahôdky z Plantexu na džem alebo z nich spravíte čerstvý koláč, veľa cukru nebudete potrebovať. Majú totiž tú správnu sladkosť a okrem ovocného cukru obsahujú aj množstvo vitamínu C. Zároveň sú prirodzeným zdrojom zdrojom mangánu, železa i draslíka.

O nič menej nie jej pre zdravie prínosný hrach. Túto strukovinu ľudia milujú pre jej sladkú chuť, je bohatým zdrojom antioxidantov a okamžite využiteľnej energie.

Reklama

Obe plodiny si môžete aj tento týždeň nazbierať na poliach firmy Plantex v Borovciach a Bučanoch od 7.30 do 19.00 h. Aktuálne informácie nájdete na facebooku Plantexu.

PR

Populárne články