Connect with us

Reklama

S deflektormi nemusíte púšťať klimatizáciu

Published

on

Reklama
Reklama

Ako sa schladiť v aute bez prievanu a použitia klimatizácie? Ak obľubujete čerstvý vzduch alebo si potrebujete vo vozidle vyvetrať, je dobré mať deflektory.

[singlepic id=14769 w=320 h=240 float=left]Protiprievanové lišty na predných oknách sú výbornými pomocníkmi. „Šoférom, ktorí s nimi nemajú skúsenosti, sa zdajú byť tieto doplnky z ľahkého plastu iba efektom pre športovejší vzhľad auta. Samozrejme, majú aj tento, menej podstatný účel, ale dôležité je, že chránia proti prievanu pri jazde s otvoreným oknom,“ hovorí Patrik Marák z eshopu autovybava.sk.

Bočné clony na oknách dokážu skutočne spríjemniť jazdu. Do značnej miery odstraňujú vietor a znižujú hlučnosť. Využiteľné sú počas celého roka. Dokonca aj v zime, najmä [singlepic id=14768 w=320 h=240 float=left]vtedy, ak sa zarosia sklá a šofér musí vyvetrať otvorením okna počas jazdy.

V lete je čerstvý vzduch, ktorý rýchlo prejde vozidlom, lepší ako ktorákoľvek klimatizácia. Aj výrobcovia klimatizácie odporúčajú interiér rozhorúčeného vozidla najskôr vyvetrať, až potom púšťať klímu. „Ich montáž je jednoduchá. Zvládne ju každý i bez použitia nástrojov,“ hovorí P. Marák. Problém podľa neho nemajú ani majitelia starších áut: „Dodávame deflektory pre všetky dostupné značky. Pri mnohých typoch vieme zabezpečiť protiprievanové lišty aj na zadné okná.“

Reklama

[nggallery id=808]

Autor: PR

 

Populárne články