Connect with us

Novinky

Numizmatický obchod nezabrzdil ani COVID – v Piešťanoch otvorili novú predajňu

Published

on

Reklama
Reklama

Nie je obvyklé, aby sa počas Covid krízy otvárali nové predajne, avšak v Piešťanoch sa snažia žiť a pracovať ľudia, ktorí majú záujem robiť svoju prácu dobre a profesionálne. Medzi profesionálnymi numizmatikmi je už dlhšie známy internetový obchod www.numizmatickyobchod.sk, ktorý založili ľudia z Piešťan. Teraz dostal Numizmatický obchod aj svoje kamenné sídlo a reprezentačné priestory.
O vízii i životnej realite realizácie projektu povedal v tomto predvianočnom čase pár slov Mgr. Michal  Petríček, PhD. ktorého nájdete v obchode ako zodpovedného vedúceho a spoluzakladateľ Mgr. Lukáš  Stredanský.

Michal čo ťa viedlo k tomu, aby si sa začal venovať numizmatike? 

Je to moja vášeň odkedy som bol ešte študentom na strednej škole. Mal som šťastie, že som sa už vtedy začal venovať zbieraniu stredovekých mincí, čo podnietilo môj vzťah k histórii. Keď som chcel niečo vedieť musel som si to doštudovať, tak sa stalo, že som sa neskôr stal doktorandom na Trnavskej univerzite a mohol sa venovať témam ako mincové zákony Žigmunda Luxemburského, či menový vývoj prvej Československej republiky.

Tvoje rozprávanie znie veľmi fundovane…

Nerád by som sa staval do polohy autority, alebo odborníka. Na Slovensku máme množstvo ľudí, ktorí sú absolútna špička vo svojom odbore a ja som mal to šťastie, že mohli recenzovať niektoré moje práce, alebo monografie a niečo som sa od nich naučil. Skôr by som povedal, že sa snažím venovať zberateľstvu poctivo, aby to nebolo len o nákupe a predaji. Našim cieľom je ponúknuť zberateľom v Piešťanoch a okolí kvalitné služby, pekné mince a miesto, kde sa môžu zastaviť a kultivovane porozprávať o numizmatike. Samozrejme, že k tomu patrí aj obchod, albumy, krabičky na mince a rôzne drobnosti, chceme však byť niečo viac ako obchod, chceme byť priestor pre numizmatickú komunitu v okolí a budeme na tom pracovať.

Michal, ak sa nenahneváš, oslovíme teraz aj tvojho spoločníka Mgr. Lukáša Stredanského, ktorý na tomto projekte spolupracuje s tebou. Prečo otvárate prevádzku teraz maloobchod trpí ako už dlho nie a väčšina obchodov skôr zatvára.

Ak mám byť úplne úprimný musím povedať, že takto sme o tom s Mišom nikdy nerozmýšľali. Toto bol náš sen a rozhodli sme sa do toho ísť, robiť to poctivo a veríme, že výsledok sa dostaví. Rád by som využil tento priestor na malé oslovenie numizmatickej komunity v okolí. Ak je vám sympatická myšlienka, že v centre Piešťan nájdete miesto, kde môžete profesionálnym spôsobom prebrať vaše numizmatické požiadavky podporte nás, zastavte sa kúpiť si album, mincové papieriky, alebo sa len príďte porozprávať a povedzte nám v čom sa môžeme zlepšiť.

Reklama
A ešte jedna posledná otázka. Kde vás nájdeme a kedy otvárate?

Naše reprezentačné sídlo je v pasáži SLÁVIA (vo vnútri za rybármi), je to tá pasáž, kde už 21 rokov fungujú obľúbené rybárske potreby Slávia, v centre Piešťan na ulici Rázusova 7, dúfame že s Božím požehnaním dokážeme fungovať na jednom mieste minimálne 20 rokov ako naši kamaráti a susedia rybári. Otvorili sme v pondelok 13. decembra. Pre záujemcov sme k dispozícii v pracovné dni od 9 h do 12 h a popoludní od 13 h do 17 h. Tešíme sa na každého, kto sa nás rozhodne navštíviť.
PR

Populárne články