Connect with us

Novinky

Mikuláš príde na Vianočné trhy na motorizovaných saniach – pohon majú zo starej Škodovky

Published

on

Reklama

Mikuláš príde na Vianočné trhy na motorizovaných saniach, príde aj Kmeťoband, Heľenine oči a Krampus. Druhý adventný týždeň v centre Piešťan bude patriť deťom aj tým, ktorí sa na Vianoce tešia ako malí. Už v piatok príde na Námestie slobody Mikuláš a organizátori Vianočných trhov pripravili pestrý program aj na ďalšie dni.

Nezvyčajné vozidlo – sane ako z rozprávky o Mrázikovi, dôverne poznajú deti v okolí Nitry. Do Piešťan zavíta jeho posádka zložená z čerta, anjela a Mikuláša po prvý raz. Deťom bude rozdávať sladkú nádielku a dospelým vyčarí úsmev na tvári.

Reklama

Drevené sane sú pokryté vatou, zdobia ich svetlá aj prskavky. Čert, ktorý je autorom tohto rozprávkového dopravného prostriedku, do saní tankuje benzín. V ich útrobách sa totiž skrýva motor zo starej škodovky.


Mikuláš so svojou družinou príde na piešťanské Námestie slobody rozdávať radosť v piatok 6. decembra o 16.30 h. Špeciálny mikulášsky program potrvá do 18.00 h a potom budú nasledovať koncerty. Najprv sa predstavia The Butchers – blues-rocková kapela zo Šamorína, ktorá má na konte dva úspešné albumy a nespočet koncertov. Následne sa o zábavu od 20.00 h postará country skupina Weekend, v ktorej podaní zaznejú známe hity tohto žánru.

Reklama

Deň po Mikulášovi, v sobotu 7. decembra, sa uskutoční Krampus – pochod čertov. Jeho súčasťou budú tiež koncerty. Program na pódiu na Rázusovej ulici, pred hotelom Satelit, začína   o 14.00 h vystúpením formácie Kmeťoband a pokračuje o 15.30 h koncertom skupiny Heľenine oči. Pochod čertov štartuje o 17.00 h.

Nedeľný program zostáva verný dobrým zvykom piešťanských Vianočných trhov. O 15.30 h si môžu obyvatelia a návštevníci kúpeľného mesta pri horúcom punči a ďalších tradičných dobrotách pozrieť vianočné divadelné predstavenie v podaní Exallievov Don Bosca. Potom budú nasledovať príhovory zástupcov cirkví a mesta. Druhý adventný víkend ukončia vystúpenia folklórneho súboru Povoja (16.30 h) a skupiny V Trio Excellent (17.30 h).

PR

Populárne články