Connect with us

Novinky

Leto, futbal, deti – ideálne spojenie letný kemp FŠRH

Published

on

Reklama

Futbalová škola Róberta Hanka pôsobiaca v Moravanoch nad Váhom pripravuje na nadchádzajúce leto už 9. ročník svojich futbalových kempov. Letný kemp je určený  pre chlapcov a dievčatá vo veku 11-15 rokov a v 3.-5. turnuse dennou formou pre deti od 8-15 rokov. Futbal v nich hrá prím, ale nie je to jediné čo deti v rámci nich môžu dostať.

Prečo FŠRH a kempy FŠRH?

Práca FŠRH s deťmi do 15 rokov nevynímajúc kempy spočíva v prvom rade vo vytváraní čo najpodnetnejšieho prostredia na rozvoj osobnosti mladého človeka. Futbalové tréningy a iné ďalšie aktivity   slúžia „len“ ako prostriedok k dosiahnutiu toho najpodstatnejšieho a to je plnenie si vlastných potrieb v hre v podobe sebarealizácie v čo najprirodzenejších podmienkach.

Reklama

Obsahom futbalových tréningov sú cvičenia:
1. na rozvoj techniky aj cez metódu Coerver
2. prípravné cvičenia na rozvoj kombinačných schopností s dôrazom na osvojovanie si pozitívnych návykov pre hru napr. „prihraj a bež“, alebo „na rozvíjanie schopnosti tvoriť v zľahčených herných situáciách, v ktorých mladý športovec vytvára vlastnú predstavu o realizácii a učí sa orientovať a rozhodovať sa v hernej situácii“. Tento prístup je kľúčový pre tento žiacky vek. FŠHR úzko spolupracuje s Martinom Šviderským a využíva cvičenia z prostredia anglických vyspelých akadémií.
3. voľná hra s veľkým akcentom na sebarealizáciu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou smerovania. Nastavenie takejto klímy si vyžaduje trpezlivý a dlhodobý proces. Kempy FŠRH pozitívne ovplyvňujú herný prejav hlavne detí, ktoré už v takýchto podmienkach celoročne spomínaným spôsobom fungujú.

Termíny kempov

Prvé dva sa konajú vo Veľkej Lomnici vo Vysokých Tatrách. Počet je limitovaný na 25 detí v turnuse + 5 detí dennou formou vo veku 11-15 rokov. Tretí-piaty turnus bude v domácich podmienkach aj pre deti od 8-15 rokov.

Reklama

1. turnus od 1.7. nedeľa – 06.7. piatok (6 dní/5nocí) – viac 
2. turnus od 8.7. nedeľa – 13.7. piatok (6 dní/5nocí) – viac 
3. turnus od 16.07-20.07. v Moravanoch nad Váhom
4. turnus od 06.08-10.08. vo Veľkom Orvišti  
5. turnus od 13.08.-17.08. dievčenský kemp 

Viac o denných kempoch nájdete TU.


PR

Populárne články