Connect with us

Reklama

Kvalitné šumavské pivo aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Piváreň Magura – Koutská pivnica začína od dnešného dňa fungovať v novom šate. Zrekonštruované priestory slávnostne otvorili vo štvrtok 3. apríla piešťanskí nadšenci futbalu, hrajúci Malú piešťanskú futbalovú ligu. Pásku prestrihol zakladateľ a legenda piešťanského malého futbalu Prof. Ladislav Čúzy. Asistovali mu dlhoročný vedúci MPFL Ing. František Mayer a jeden z najlepších hráčov histórie MPFL Mudr. Pavol Kusenda.

_MG_2477

Reklama

Priaznivci zlatého moku si v pivárni môžu vychutnať pravý český ležiak Šumavský kout. Čapuje sa filtrovaná desiatka a dvanástka, nefiltrovaná dvanástka a 14% tmavý špeciál. Prvé písomné správy o Koutskom pivovare pochádzajú z 18. storočia , i keď pivovar fungoval už dávno predtým. V roku 2010 bola Koutská dvanástka podľa Sdružení přátel piva najlepším českým 12% pivom.

Piváreň je otvorená každý deň od 10:00 h do 22:00 h a v piatok a v sobotu ešte o dve hodiny dlhšie. „Čoskoro bude otvorená aj reštaurácia. Tá zvýši kapacitu prevádzky a budeme schopný uspokojiť ešte viac záujemcov o kvalitné pivo. I keď sme už pivnicu otvorili, čaká nás ešte nejaká práca aby sme všetko okolo dostali do finálnej podoby. Veríme, že zákazníci sa u nás budú cítiť príjemne,“ hovorí prevádzkovateľ Stanislav Drabant.

Reklama

Nenechajte sa dlho pozývať  a príďte vyskúšať kvalitu koutského piva.

Autor: PR Foto: ht

Populárne články