Connect with us

Reklama

Kedy vymeniť stierače?

Published

on

Reklama
Reklama

Poznáte to? Ide pred vami auto a vaše čelné sklo je samá špina, zapnete stierače a nastane ešte väčšia katastrofa.Vystriekate polovicu náplne ostrekovačov a stále samé “lízance“. Je čas vymeniť stierače. Znakom nefunkčných stieračov sú tiež pruhy na čelnom skle, trhaný skákavý pohyb a rôzne zvukové prejavy ako napr. vŕzganie a pískanie.

[singlepic id=7626 w=320 h=240 float=left]Podľa Patrika Maráka z eshopu www.autovybava.sk, by ste mali vsadiť na pružné stierače s grafitovou gumičkou. Pružná lišta v nich, vyrobená zo špeciálnej ocele zaručuje bezchybnú funkčnosť pre celú plochu skla. Takéto stierače sú vhodné aj pre autá so zakriveným čelným sklom. „Konkrétne by som odporučil nemecké Aero stierače Heyner. Majú rovnomerný prítlak po celej dĺžke stieracej lišty. Ich aerodynamický tvar zabezpečuje skvelú priľnavosť aj vo vyšších rýchlostiach. Majú minimálny aerodynamický hluk. Kvalitné stieracie lamely sú zárukou dlhej životnosti,“ hovorí Patrik Marák. Na tieto stierače sú k dispozícii adaptéry kombinujúce najpoužívanejšie typy uchytenia. Ich výmena je jednoduchá a rýchla u takmer všetkých bežných typov vozidiel. Pri výbere stieračov odporúča predajca zmerať obidva, vodičov aj spolujazdcov, a na základe toho si vybrať požadovanú veľkosť.

Počas blížiacej sa zimy určite oceníte okrem stieračov aj gumové autorohože so zvýšeným okrajom, či plastovú vaničku do kufra a v prípade, že niekde uviaznete aj praktickú skladaciu lopatku. Tovar objednaný v eshope www.autovybava.sk vám v Piešťanoch a okolí privezú ZADARMO.

[singlepic id=7624 w=320 h=240 float=center]

Reklama

[singlepic id=7625 w=320 h=240 float=center]

[singlepic id=7627 w=320 h=240 float=center]

Populárne články