Connect with us

Reklama

Európsky realitný trh v roku 2011

Published

on

Reklama

Európa sa spamätáva z finančnej krízy. Po drastickom znižovaní cien nehnuteľností sa situácia pomaly stabilizuje. Realitný trh sa zdá byť najstabilnejší v Rakúsku, aj keď ceny rastú len mierne, začínajú sa realizovať nové projekty. Citeľná kríza doznieva aj v Českej republike. V roku 2009 sa zahraničné investičné aktivity výrazne prepadli, no v roku 2010 ich nahradili domáci investori.

[singlepic id=9112 w=320 h=240 float=left]Zdá sa, že aj nezávideniahodná situácia u našich južných susedov, v Maďarsku, naberá optimistickejší charakter. Balíček vládnych opatrení začína účinkovať a pomaly sa zvyšuje aj dôvera investorov.

Reklama

Najhoršiu situáciu zaznamenáva Rumunsko – banky blokujú financovanie developerských projektov aj hypotekárny prílev investícii do krajiny je mierny až nulový.

Slovenská ekonomika sa zotavuje a realitný trh zaznamenáva mierny vzostup, aj napriek tomu, že významní medzinárodní investori sa na náš trh ešte nevrátili, objavujú sa prvé lastovičky, zatiaľ iba vo forme štúdií a zámerov, no vzhľadom na stále stabilnejšiu a pozitívnejšiu situáciu našej ekonomiky sa zdajú tieto plány byť stále reálnejšie. Ďalší pokles cien nehnuteľností na Slovensku sa nepredpokladá, dá sa povedať, že ceny si zachovajú medziročnú stabilnú líniu a v poslednom kvartáli naberú vzostupnú tendenciu, avšak len miernu. U veľkometrážnych bytov sa so vzostupnou cenovou tendenciou neráta, skôr developeri pristupujú k 10 až 20 % rabatom. K oživeniu realitného trhu na Slovensku výrazne napomáhajú najmä banky so svojou širokou ponukou ešte stále „výhodných“ hypotekárnych úverov. Tak neváhajte, a využite to!

Reklama

Autor: Realitná kancelária Pallas

Populárne články