Connect with us

Reklama

Čo všetko musíte stihnúť pred zimou?

Published

on

Reklama

Aké je vaše najmenej obľúbené ročné obdobie? Väčšina z nás automaticky odpovedá – jeseň. Nečudo, všetko je pochmúrne, studené, mokré a  depresívne. Najradšej by sme sedeli niekde pri kozube s hrnčekom teplého čaju a sledovali prírodu za oknom.

Reklama

Niektoré aktivity však nemôžeme odkladať. Najmä, ak bývate v rodinnom dome a spoliehate sa na vlastné vykurovanie, prípadne sa musíte postarať aj o záhradu. Prinášame vám zoznam pracovných povinností, ktoré by ste mali stihnúť skôr, ako všetko prikryje sneh. A, samozrejme, rady a vylepšenia:

1. Nezabudnite upratať

Reklama

Opadané lístie nemá na chodníkoch čo robiť. Stačí slabší dážď a môžete sa „tešiť“ z upchatej kanalizácie a hnilobného zápachu. Investujte do vysávača lístia. V overených predajniach vám pomôžu vybrať model presne na mieru podľa vašich potrieb, v tomto sezónnom období dokonca za skvelú cenu. Nečistôt z chodníkov a žľabov sa zbavíte za pár sekúnd a bez boľavého chrbta.

S neporiadkom si poradí aj drvič záhradného odpadu. Nenahraditeľný pomocník ekologicky zneškodní konáre či vetvy tak, aby ste s nimi nemali žiadne starosti. Opäť jednorázová investícia, ktorá sa vám vráti!


2. Opravte čo treba

Žiadne praskliny v múroch, popukané obklady ani zarastené chodníčky nenechávajte na jar. Mrazy by mohli narobiť ešte väčšiu škodu.Navštívte predajňu priemyselnej techniky a nechajte si poradiť od odborníkov, či už potrebujete vyžínač alebo kladivo.

3. Odštartujte vykurovaciu sezónu

Väčšina z vás zahájila vykurovaciu sezónu už pred pár týždňami. Práve teraz je však najvyšší čas zásobiť sa drevom pred tuhou zimou. Štiepačka dreva vám neporovnateľne uľahčí prípravu paliva do kozubu. Ovládanie kvalitných modelov je bezpečné, jednoduché a efektívne. Ak potrebujete popíliť konáre, zoťať stromček alebo si jednoducho všetko radšej urobíte ručne, investujte do píly.

V žiadnom prípade nepoužívajte staré, poškodené či opotrebované náradie. Zdravie predsa máme len jedno a nové spotrebiče si v dnešnej dobe zaobstaráte vo skvelých cenách.

4. Všetko ich skontrolujte

Doplňte palivové oleje do píl, skontrolujte ostrosť a bezpečnosť reťazí, preskúšajte motory. Ak budete súrne potrebovať napíliť drevo uprostred mrazivého víkendu, už bude neskoro!

5. Užite si to

To najdôležitejšie na záver. Aj keď je jeseň pre mnohých najnepríjemnejšie obdobie v roku, skúste si na nej nájsť to pekné. Príroda je farebná, čerstvo opadané lístie voňavé a všetko sa postupne upokojuje, pripravuje na zimný oddych. Obujte si gumáky, vezmite náradie a postupujte podľa nášho návodu. Pobyt na čerstvom vzduchu vám prečistí telo aj myseľ a so správnymi pomocníkmi si oddýchnete viac ako pri vysedávaní pred telkou.

Nerozčuľujte sa zbytočne so starým náradím, ktoré vám prináša viac starostí ako úžitku. Technika napreduje, široký sortiment v priemyselnom a záhradnom tovare garantuje nízke ceny, nákup na splátky zase dostupnosť produktov skutočne pre každého. Navštívte obchodný dom DOMOSS a pripravte sa na zimu tak, ako sa patrí.

Text a foto: PR Domoss

Populárne články