Connect with us

Reklama

Byť zdravý je in! Cesta ku zdraviu vedie aj cez chodidlá alebo čo odhalia naše nohy?

Published

on

Reklama

Reflexný diagnostik dokáže z našich nôh vyčítať stav celého organizmu a dokonca uzdraviť akýkoľvek chorý orgán iba stláčaním určitých bodov na chodidlách. Je to naozaj také jednoduché? A pre koho je táto alternatívna terapia vhodná? Majiteľ novootvoreného salónu Harmónia na Winterovej ulici v Piešťanoch Marián Ilenčík tvrdí, že je vhodná naozaj pre každého. Dnešná doba je rýchla, nemáme čas, preto sa často stáva, že ignorujeme signály, ktoré nám vysiela naše telo. A keď už je neskoro, zaoberáme sa skôr následkami ako príčinou choroby. Reflexná diagnostika však pomáha odhaliť, kde v tele sa problém skrýva a cielenou terapiou je možné chorý orgán dokonca celkom uzdraviť.

[singlepic id=45393 w=320 h=240 float=right]Namiesto z kariet číta z chodidiel

Reklama

Hoci vlastnú prevádzku si Maroš otvoril len nedávno, masážam, fytoterapii a reflexnej terapii sa venuje už viac ako 11 rokov. „Toto je môj život,“ tvrdí s úsmevom , a keď sa odovzdáte do rúk tomuto cieľavedomému mladému mužovi, zistíte, že je to naozaj tak. Hoci prvotná diagnostika môže byť na začiatku trochu nepríjemná, dotyky a tlak na reflexné plôšky chodidla, ktoré sú spojené s určitým orgánom ľudského tela, mu ihneď prezradia, aký je náš zdravotný stav. Potom prichádza odblokovanie energetických dráh, ktoré terapeut prirovnáva k odbrzdeniu auta: „Ak naše energie neprúdia, je to ako keby sme sa chceli rozbehnúť so zatiahnutou ručnou brzdou.“ Nasleduje samotná reflexná terapia, ktorá je už oveľa motivujúcejšia. Záverečnou bodkou zostáva kombinácia vitamínov a výživových doplnkov z rôznych liečivých bylín, podľa toho, čo je treba liečiť.

Nástrojom liečby je naše telo

Reklama

„Ľudský organizmus je od prírody uspôsobený na samoliečbu. Keď to však telo samo nezvláda, treba mu pomôcť správnym spôsobom, bez zbytočného zaťažovania chemikáliami, “ hovorí Marián Ilenčík a dodáva, že v drvivej väčšine prípadov je príčina skrytá úplne inde, ako sa problém javí navonok. Práve v odhalení skrytého nebezpečenstva spočíva jedinečnosť  reflexnej diagnostiky a terapie. „Napríklad migrénu môže spôsobiť zablokovaná krčná chrbtica alebo orgány látkovej výmeny, alergie zasa stav pečene, pankreasu a čriev, bolesti kĺbov signalizujú problém so žlčníkom či ľadvinami a chorý pankreas zasa spôsobuje gynekologické ťažkosti.“ Všetky tieto náznaky dokáže terapeut cítiť doslova pod rukami. Zároveň sa pokúša napraviť to, čo sme si často spôsobili sami. Naše telo je však naozaj zázračný nástroj a často na jeho prebudenie stačí iba dobré nasmerovanie. Niekedy pomôže aj oddych, uvoľnenie či vhodný typ masáže. Prvým krokom ku zdraviu tak môže byť napríklad návšteva Salónu Harmónia – stačí len vykročiť…

Salón Hamónia – cesta ku zdraviu nájdete na Winterovej ulici 1745 (oproti nemocnici) v Piešťanoch, Otvorený je denne od 9,00 do 18,00 h a ponúka masáže, reflexnú terapiu, bylinné tinktúry, odblokovanie chrbtice, fototerapiu, magnetoterapiu a poradenstvo. Objednať sa môžete na telefónnom čísle 0948 429 255.

Text a foto: PR

Populárne články