Connect with us

Novinky

Výročný koncert – Moruša a ForFolk budú oslavovať spoločne

V nedeľu 26. novembra si prídu na svoje priaznivci folku. V ŽiWell Kursalone sa uskutoční výročný dvojkoncert kapiel Moruša a ostravskej formácie ForFolk. Podujatie sa koná pri príležitosti oslavy 44 narodenín zakladateľa kapely Moruša Mária Glanis Zemana.

Published

on

Reklama

Skupina Moruša je charakteristická vlastnou tvorbou, ktorá balansuje na hranici klasického folku, šansónu a world music. Piesne sú postavené na výrazných textoch a ozvláštnené farebnými aranžmánmi, ktoré sú doplnené o skvelú muzikálnosť jednotlivých členov kapely.

Aj napriek krátkej existencii má skupina za sebou niekoľko úspechov na slovenských a českých súťažiach a folkových festivaloch. Skupina Moruša je víťaz „Žiarskeho zobu“ 2023, absolútny víťaz Moravského vrabca 2023 a finalista Interporty 2023, kde 4.novebra reprezentovala Slovenskú republiku.

Reklama

Počas tohto leta absolvovali hudobníci z Moruše turné po festivaloch. Zakončili ho na Mohelnickom FolkFeste, kde z vystúpenia vznikol aj záznam, ktorý si môžete pozrieť.

Reklama

Pred mesiacom potešili poslucháčov vo Zvolene, teraz sú na rade Piešťany. Koncert začína o 18:00 h. Vstupné je 10 eur, pričom deti majú vstup zdarma.

Reklamný článok    Foto: Fotobb- Štrkula

Populárne články