Connect with us

Novinky

Samozber jahôd v Plantexe už beží. Nenechajte si ujsť príležitosť, nazbierať si výnimočné plody

Veľmi obľúbené tradičné samozbery sladkých jahôd z produkcie spoločnosti Plantex pestovaných na slame už bežia v obci Veselé pri Piešťanoch a v Bučanoch pri Trnave. Pestovateľom sa podarilo sadenice uchrániť pred jarnými mrazmi, a tak si môže teraz nazbierať nádherné plody. Tento rok prichádzajú v spoločnosti s novinkou. Jahodoviská sú otvorené až do 20:00 h. Okrem jahôd si vo Veslom i v Bučanoch môžete tiež nazbierať chutný hrášok.

Published

on

Samozber jahôd vo Veselom
Reklama

„Za tohtoročnú bohatú úrodu vďačíme hlavne našim usilovným a odhodlaným „jahodárom“,“ hlásia z Plantexu, ktorý už niekoľko sezón zabezpečuje samozber jahôd. Ten tento rok odštartoval o niečo skôr, už v máji. Nazbierať si môžete odrody Clery, Joly, Elsanta či Aprica. Podstlané sú aj tento rok slamou, aby ste ich mali vždy krásne čisté a dosladka dozreté.

Pestovatelia vo Veselom si sú vedomí, že jahody patria medzi obľúbenú lahôdku a chcú, aby boli aj kvalitné pre vás všetkých aj vaše deti. Cena jahôd v tomto roku je 3,50 € za kg. V tejto cene nemáte žiadne odberové limity alebo skryté dodatočné poplatky. Platiť môžete v hotovosti, ale aj platobnou kartou. Cena hrachu je 2,99 € za kg.

Reklama

Jahody Plantex plantáž

Jahody v Plantexe majú už viac ako štvrťstoročnú tradíciu

Pestovanie jahôd v Plantexe má viac ako 25 ročnú tradíciu. Nazbierať si jahody, ktoré sú pestované na slame je zážitok, ktorý ponúka viaceré výhody. Jahody sú čisté a zdravé, oberať sa dá za každého počasia, dokonca aj po daždi, slama výrazne podporuje kvalitu jahôd na plantáži. Na celkovej kvalite jahôd si pestovatelia dávajú záležať. Jahody sú pestované v systéme integrovanej ochrany alebo po novom „šetrnom hodspodárstve“ s použitím prevažne BIO prípravkov, a ako jedny z mála sú jahodoviská Plantexu podrobené pravidelným rozborom vody a plodov jahôd.

Reklama

rodina zbiera jahody

Popri samozbere vo Veselom sa oplatí návšteva nového Záhradného centra Plantex, kde nájdete samozrejme aj nazbierané jahody, ale i mnoho ďalšieho sortimentu od kvetov, trvaliek, byliniek, okrasných stromov cez ovocné kríky až po krásne dizajnové interiérové dekorácie a záhradnícke doplnky. Časť produktov si môžete zakúpiť aj na e-shope www.zahrada-plantex.sk.

jahody v košíkoch

O aktuálnej situácií na samozbere jahôd dozviete na stránke www.plantex.sk, Facebook-u, Instagram-e alebo na jahodovej infolinke: +421908412856.

Plantex je tradičný slovenský pestovateľ ovocia a ovocných stromov. Tento rok sa v blízkej dobe môžete tešiť aj na samozber marhúľ, ktorý sa bude konať opäť po predošlej odmlke. Počas jari venovali ovocinári množstvo úsilia, aby ochránili budúcu úrodu pred mrazmi. Nepodarilo sa to na sto percent, ale aspoň jednu z odrôd budú môcť otvoriť aj v samozbere.

Samozber marhúľ Samozber marhúľ si užívajú celé rodiny

Po nich bude nasledovať tiež samozber broskýň a následne na jeseň sa budú zberať jablká.

Ako sa dostať na jahodoviská?

• Veselé pri Piešťanoch – Google mapa.

Ak idete po diaľnici D1 pri Piešťanoch, tak je to len 9 minút na jahodovisko. Z diaľnice zídete dolu smerom na mesto Vrbové, smer Trebatice. V obci Trebatice pri čerpacej stanici Orlen odbočíte vľavo a pokračujete na Borovce až do dedinky Veselé. Po pravej ruke budete mať Záhradné centrum Plantex, odbočíte doprava a už po sto metroch uvidíte naše najlepšie jahodovisko.

Ak idete po diaľnici D1 pri Hlohovci, tak je to len 12 minút cez odbočku Červeník-Žlkovce-Veľké Kostoľany na najlepšie jahodovisko vo Veselom.

• Bučany pri Trnave – Google mapa

Ak idete po diaľnici D1 pri Trnave, tak je to len 10 minút na jahodovisko. Z diaľnice zídete smer Trnava, potom obchvatom okolo mesta a zabočíte doprava smer Piešťany- Bučany. Jahodovisko sa nachádza vpravo pred dedinou Bučany.
Ak idete po diaľnici D1 pri Hlohovci, tak je to len 6 minút na jahodovisko Bučany. Z diaľnice zídete smer Trakovice – Jaslovské Bohunice, potom v obci Trakovice odbočíte doľava a jahodovisko sa nachádza vľavo za motorestom Bučany.

Reklamný článok

Populárne články