Connect with us

Novinky

Jesenná pivotéka štartuje. Ochutnajte najlepšie slovenské pivá!

Na Jesennej pivotéke v ŽiWell Kursalone môžete ochutnať víťazné pivá zo súťaže Slovenský pohár remeselného piva. Uspeli v ňom oba Piešťanské pivovary. Pivotéka štartuje vo štvrtok 16. novembra a potrvá do nedele 19. novembra.

Published

on

Reklama

„Pripravené sú pivá z pivovarov Simeon, Galgan, Wywar, Hvezdoň, Panský pivovar Bojnice, U Ábela a samozrejme ŽiWELL. Okrem toho máme pripravené aj ďalšie pivká v kegoch, fľaškách a plechovkách a budete tak môcť ochutnať viac ako 30 rôznych pív. Súčasťou pivotéky bude ochutnávka pivovíc a rôznych špecialít z našej kuchyne,“ pozývajú organizátori top pivnej ochutnávky.

Reklama

V Slovenskom pohári remeselných pív bodovali oba piešťanské pivovary, ktorých pivo si môžete tiež ochutnať na Jesennej pivotéke.

Simeon remeselný pivovar Piešťany ovládol kategóriu Pivá typu Pale Ale, keď získal prvenstvo s pivom Simeon Tropic 14,7° a tiež tretie miesto za Simeon 14°. Kvalitu Simeon Tropic 14,7° niekoľkonásobne podčiarkol aj zisk absolútneho titulu súťaže GRAND CHAMPION. Pivo Tropic je zvrchu kvasená NEIPA. Je džúsovo kalné, jemne horké a má citrusovo – kokosovú chuť i vôňu.

Reklama

Piešťanský pivovar ŽiWell získal prvenstvo v dvoch kategóriách.  Otvorenej kategórii pre pivá so špeciálnymi surovinami tento rok kraľuje  ŽiWell Hasselhoff IPA 12°, pričom aj druhé miesto si odnieslo pivo z tohto pivovaru. Bol to  ŽiWell Mighty Ganga 12°.  ŽiWell uspel tiež v kategórii  Špeciálne pivo typu IPA s použitím len jedného druhu chmeľu – Mosaic.  Víťazom sa stalo pivo ŽiWell Mosaic Fling 12°.  Viac o súťaži sa dozviete tu.

 

POZOR NOVINKA – PIVNÝ PAS

Počas Jesennej pivotéky môžete využiť tiež novinku denný Pivný PAS za 49,90E/osoba a dopriať  si čapovaného piva a jedla, čo hrdlo ráči. Vstup je voľný.

 

Špeciality, ktoré vás čakajú na tanieroch, vyzerajú tiež lákavo!

 

Reklamný článok   Foto: SZVPS, ŽiWell Kursalon

Populárne články