Connect with us

Novinky

Futbal: Odštartujte prázdniny s Róbertom Hankom. Pre deti pripravil rozvojové tréningy

Futbalová škola Róberta Hanka pripravila na začiatok prázdnin dopoludňajšie tréningy pre futbalistov vo veku od 7 do 17 rokov, ktorí chcú zlepšiť svoju techniku a pohybové zručnosti. Prvý je naplánovaný už na sobotu 29. júna. Trénovať sa bude vo Veľkom Orvišti.

Published

on

Reklama

 

Tréningy v dobrej nálade budú prebiehať nezávisle v troch skupinách rozdelených do kategórii podľa veku. „Našim cieľom je napomôcť rozvoju zručnosti a kreativity detí. Všeobecná pointa nášho pôsobenia je podpora prejavu detí v podmienkach hry. Sebarealizáciiu detí vnímame ako prirodzenú detskú vlastnosť. Ide o snahu znásobovať túto energiu vhodnou interakciou a nerobiť chyby neprimeraným zacielením sa na výkon. Dôležitou úlohou je dosiahnuť stav hrania a s veľkou túžbou preukazovať svoje nadobudnuté zručnosti. Výsledkom tohto snaženia sú aj chyby. V začiatkoch učenia aj riziko pre výsledok v skóre. Oprava chýb je nosnou časťou tohto typu učenia. Hra nám znásobuje podnetnosť prostredia, v ktorom sa snažíme pracovať s intenzitou a frekvenciou vstupovania,“ vysvetľuje svoj koncept práce Róbert Hanko, ktorý pôsobil v rámci svojej futbalovej kariéry v Trenčíne a v druhej Bundeslige v mužstve Karlsruher SC. Rovnako tiež hral v mládežníckych i seniorských reprezentačných výberoch.

Reklama

Jeho cieľom je odlíšiť sa od typu „tlačivého“ netrpezlivého učenia zo strany trénerov či rodičov a to štýlom neustáleho hodnotenia, posudzovania, riešenia výsledkov, tabuliek, neprimeraného očakávania a podobne. „Tréneri tiež radi vyhrávajú a tiež radi vedieme deti k víťazstvu, ale niekedy je potrebné pendlovať medzi statusom učiteľa a trénera. Snažíme sa racionálne pristupovať k budovaniu individuálneho a kolektívneho výkonu hlavne počas zápasov tak, aby predošlé riadky neostali len ilúziou,“ dodáva R. Hanko.

Aktuálne pôsobí počas roka so svojou školou v Trenčíne a vo Veľkom Orvišti. Rozvojové tréningy na začiatku prázdnin (29.06. – 04.07.) sa budú konať vo Veľkom Orvišti od 8:00 h do 12:00 h a sú určené najmä pre deti z trenčiansko-trnavského regiónu. Prihlásiť sa možno na jednotlivé dni, podľa toho ako to vyhovuje zúčastneným deťom a ich rodinám. Zabezpečená je autobusová doprava pre deti FŠRH z Trenčína do V. Orvišta o 07:30 h od futbalového ihriska v Záblatí. Návrat o 12:30 h.

Reklama

Cena 20 € / 4 hod. tréning. V cene rozvojový tréningový proces, pitný režim, ovocie a taktiež doprava medzi Trenčínom a Veľkým Orvišťom.

Ďalšie informácie a prihlásenie na stránke www.fsrh.sk.

Reklamný článok

Populárne články