Connect with us

Novinky

Bývanie a Reality: Deväť informácií, ktoré by rodičia mali vedieť o tabletoch

Published

on

Reklama

Tablety a smartfóny sa ukázali ako skvelé pestúnky. Často ich rodičia využívajú, keď potrebujú súrne riešiť iné ako výchovu svojich potomkov. Pre deti sú neodolateľné a navyše disponujú praktickou výhodou. Sú stále po ruke.

Photo by Patricia Prudente on Unsplash

Predbežné výsledky štúdie z amerického Národného Inštitútu Zdravia v štáte Maryland z roku 2018 však ukázali, že čas strávený pozeraním na obrazovku môže ovplyvniť štruktúru mozgu detí, ktoré sú čoraz častejšími používateľmi smartfónov a tabletov. Prinášame vám 9 informácií, ktoré vám pomôžu pri rozhodnutí, koľko času dovolíte svojim deťom stráviť hrou s dotykovými zariadeniami.

Reklama

1. Počas prvých rokov života dieťaťa sa jeho mozog vyvíja a veľmi malé deti sa najlepšie učia interakciami s ľuďmi, nie s obrazovkami.
2. Častým používaním môže byť ovplyvnené dozrievanie detskej empatie, poznávanie samých seba a tvorba medziľudských vzťahov.
3. Batoľatá potrebujú aktívne odhaľovať okolité prostredie a nie sedavo prijímať väčšinu stimulov z obrazovky. Ich telá musia byť formované fyzickou hrou, inak hrozí v budúcnosti nadváha, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, atď.
4. Americká Akadémia Pediatrov neodporúča pozeranie na displej deťom mladším ako 2 roky.
5. Pre kognitívny vývoj je lepšie, keď sa deti a batoľatá učia s materiálmi a vecami, ktorých sa môžu dotknúť, než s tými, ktoré sú iba na obrazovke.

Ďalšie zaujímavosti o vplyve tabletom a smartfónov na vývoj a zdravie dieťaťa si môžete prečítať v kompletnom znení článku, ktorý je uverejnený v aktuálnom čísle obľúbeného regionálneho mesačníka Bývanie a Reality. Nájdete ho v tlačnej verzii na viac ako 220 strategických miestach v okresoch PN, NM, MY a HC a tiež v jeho digitálnej podobe tu:

Reklama

PR  Photo by Patricia Prudente on Unsplash

Populárne články