Connect with us

Blogy

Blog Tomáša Hudcoviča: Stačilo pár hodín. Ďakujeme

Published

on

Reklama
Reklama

Titulok volím zámerne tak, aby upútal. Ak by bol iný, je možné, že by si tento blog prečítalo veľmi málo ľudí.  Veď dnes je „úplne normálne“ zameriavať sa len na negatívne veci, čo potvrdzujú aj štatistiky čítanosti rôznych tém, i na tomto portáli. Ja však chcem v tomto momente poďakovať kompetentným, že promptne reagovali a splnili si svoju úlohu. Áno, bola to ich úloha, avšak pochvala určite poteší a verím, že aj motivuje. Takže…

20160306_170956

V nedeľu popoludní sme si dali s mojimi synmi prechádzku popri Váhu a domov sme sa vracali už podvečer cez mestský park. Na detskom ihrisku medzi Domom umenia a futbalovým štadiónom sme narazili na takýto pohľad. Nič moc, keďže táto plocha je určená predovšetkým deťom a niekto  si ju pomýlil so stanovým táborom, avšak ponášajúcim sa na smetisko.

20160306_171007

Reklama

V pondelok ráno som poslal e-mail riaditeľke Služieb mesta Piešťany Hane Dupkaničovej s fotografiami a poprosil ju o nápravu. Rovnako som oslovil náčelníka mestskej polície Marcela Mihálika, aby sa takáto situácia neopakovala. Odpovede prišli ešte dopoludnia, ale čo ma najviac teší, že popoludní to už vyzeralo takto.20160307_175406Ak narazíte na veci, ktoré nie sú tak, ako majú byť, neváhajte kontaktovať kompetentných (SMP, MP), alebo využite portál www.odkazprestatostu.sk.

Treba si však uvedomiť ešte jednu vec. Nie je možné, aby niekto robil stále neporiadok a iný ho za naše peniaze upratoval. Je to na nás všetkých, ako sa k svojmu okoliu staviame. Za jednu z najdôležitejších vecí považujem výchovu našich detí. Preto vítam aktivity, ktoré robí napríklad OZ Sĺňava. Verím, že aj tento rok sa pridá k jarnému upratovaniu Piešťan množstvo rodičov s deťmi. Toto je jedna z ciest ako naše ratolesti naučiť zodpovednosti. Naše OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany má v dohľadnej dobe naplánované tiež jedno upratovanie. O tom však v ďalšom blogu.

Tomáš Hudcovič

 

Populárne články