Connect with us

Blogy

Blog Jozefa Malíka: Necháme sa počuť?

Published

on

Reklama
Reklama

Koncom januára som sa spolu s ďalšími kolegami z Piešťan, mal možnosť zúčastniť diskusie s prezidentom našej krajiny Andrejom Kiskom. Okrem nás (členov občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany), sa tohto stretnutia zúčastnili aj členovia OZ Kvas, OZ Sĺňava Piešťany, Aksen, ale aj hlavní protagonisti odhalenia kauzy predraženého piešťanského cétečka: sestra Magdaléna Kovačovičová a lekár Alan Suchánek, ako aj iní aktívni ľudia z trnavského kraja.

12662622_976309869073622_2432022204798378036_n

Hlavnými témami, ktoré v tejto diskusii rezonovali, bola slabá úroveň školstva a následný problém uplatnenia sa absolventov škôl, ďalej to bola aktuálna téma  zdravotníctva, veľmi slabá vymožiteľnost práva a všadeprítomná korupcia, ktorá doslova rozožiera našu krajinuna takmer všetkých úrovniach.

Okrem týchto tém, však zazneli aj pozitívne názory, že napriek znechuteniu, ktoré je značné a vyplýva z množstva káuz, ktorými sa zmieta naša republika, je o to viac potrebné zaujímať sa o aktuálne politické dianie. Čoraz viac je dôležitejšie, aby sa aktívni a čestní ľudia nebáli poukazovať na krivdy, či sa angažovali v politickej sfére a snažili sa zmeniť veci v prospech celej spoločnosti. Už o pár týždňov budú mať občania jeden z legitímnych a demokratických nástrojov, ako ovplyvniť smerovanie našej krajiny.

Reklama

Budú mať možnosť vystaviť politikom ich vysvedčenie za uplynulé 4 roky. Každý hlas má obrovskú cenu a neúčasťou vo voľbách môžeme pomôcť takej strane, ktorej by sme pritom svoj hlas nedali za žiadnych okolností. Necháme sa tentokrát skutočne počuť alebo svojou apatiou a ľahostajnosťou dopomôžeme, aby sa situácia nasledujúce roky ešte zhoršila?

Jozef Malík

Populárne články