Connect with us

Bleskovky

Bananská zákruta dostala nový mikrokoberec

Published

on

Reklama
Reklama

Obec Banka na svojej facebookovej stránke informovala, že povestná Bananská zákruta dostala v smere od Moravian nad Váhom nový asfaltový mikrokoberec. Druhý pruh by mali cestári zrealizovať v stredu.

 

 

Zákruta v obci Banka dostala vzhľadom na počet nehôd a šmykov, ktoré v nej vodiči dostávajú pomenovanie aj Bananská Curva Grande. Starostka obce Tatiana  Julinyová ešte na jar hovorila o tom, ako majiteľ komunikácie, teda Trnavský samosprávny kraj, nie je ochotný čokoľvek urobiť pre bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa v tomto úseku.

Reklama

 

Hovorca TTSK Jaroslav Vacek vo februári reagoval: „V rámci bezpečnostných opatrení vykonal Trnavský samosprávny kraj v tejto zákrute zdrsnenie asfaltu frézovaním, čo zároveň slúži aj na odvádzanie prípadných dažďových vôd. Tento úkon sme vykonali aj po dohode s dopravnou políciou. Je dôležité pripomenúť, že tento úsek cesty sa nachádza v obci a maximálna povolená rýchlosť je 50 km/hod. Dohľad na dodržiavaním pravidiel cestnej premávky vykonáva Policajný zbor SR.“ Podľa poskytnutých vyjadrení, kraj na začiatku tohto roka neplánoval ďalšie úpravy na komunikácii.

Informácie o tom, že by sa mal riešiť nový asfaltový koberec a aj zvodidlá, ktoré by zabránili autám dostať sa na chodník, či nabúrať do plynových prípojok domov, sa objavili na konci septembra. Na detaily sme sa pýtali TTSK, zatiaľ však odpovede neprišli. Správu budeme aktualizovať po ich doručení.

-th-

 

 

Populárne články