Connect with us

Názory a komentáre

Stanislav Drobný: „Celkový výsledok volieb je odrazom zložitej doby v ktorej žijeme. „

Published

on

Reklama

V uplynulých dňoch sme vám postupne priniesli odpovede na štyri otázky, ktoré sme položili novozvoleným poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Postupne nám odpovedali Alan Suchánek, Magdaléna Kuciaňová i Martin Beluský. Posledným zvoleným poslancom z okresu Piešťany, ktorý zodpovedal naše otázky, je Stanislav Drobný. Kandidoval ako číslo 8 za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko a od občanov získal dohromady 3309 preferenčných hlasov.

Ako hodnotíte celkové výsledky volieb?
Celkový výsledok volieb je odrazom zložitej doby v ktorej žijeme. Samozrejme, 209 779 hlasov pre Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko veľmi potešilo. Chcel by som sa ešte raz aj prostredníctvom vašich stránok poďakovať našim voličom a sľubujem, že my ich dôveru nesklameme.

Reklama

Čo podľa vášho názoru najviac ovplyvnilo rozhodnutie občanov?
Rozhodnutie občanov odráža zložitosť doby. Voliči to v sobotu naozaj nemali jednoduché. Veľkým problémom pre bežného občana je dostať sa k pravdivým informáciám o skutočných cieľoch a zámeroch jednotlivých politických strán. Klamstvo a cenzúra v tzv. mienkotvorných médiách je už na Slovensku, žiaľ, štandardom. U „štandardných“ a „systémových“ politikov je klamanie a zavádzanie občana v mnohých prípadoch už viac menej hlavným štýlom ich práce. To ani nehovorím o „upravených“ prieskumoch predvolebných preferencií, ktorých cieľom bolo nie informovať, ale vyzdvihnúť niektoré strany, iné a hlavne tú našu, „potopiť“ s tým, že stranu s 2% popularitou nemá zmysel voliť. Nakoniec sme dosiahli lepší výsledok ako prieskumami favorizovaná Sieť. A to vďaka tomu, že 209 779 voličov tieto mediálne hry proste prehliadlo a tentokrát sa už nenechali oklamať.

O tom, ako politici pred voľbami sľubujú a po voľbách veľmi často „euro hodnotovo“ robia presný opak svojich sľubov, viete iste aj sám. Mnohé strany, nielen tá naša, pred voľbami naznačovali, že kvóty na povinné presídľovanie migrantov na Slovensko nikdy nepripustia. V týchto dňoch sa obnovuje tlak na kvóty zo strany Angely Merkelovej a Bruselu. A tak čoskoro uvidíme, ako sa politici ostatných parlamentných strán postavia tomuto tlaku. Či bude prednejší Berlín a Brusel, alebo sľub vlastným voličom a ochrana Slovenska.

Reklama

Ako sa pozeráte na váš osobný úspech?
Nenazval by som to osobným úspechom. Aj v mojom prípade je postup do parlamentu výsledkom tímovej práce. Chcel by som preto v tejto chvíli poďakovať všetkým členom a sympatizantom strany, vďaka ich aktivite sa o mne voliči dozvedeli. 3 309 prednostných hlasov potešilo a je aj veľkým záväzkom. Ďakujem v tejto súvislosti všetkým, čo pri mojom mene dali krúžok. Sľubujem, že urobím všetko preto, aby boli so svojou voľbou spokojní.

Čo sa budete snažiť na pôde NRSR budúce štyri roky presadzovať?
Otázka je, či to budú 4 roky. Pretože sa ukazuje, že „štandardné“ a „systémové“ strany sa zhodnú iba v jednej veci a to v tom, ako nás z Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko kritizovať, nálepkovať a haniť. Zostaviť vládu a pôsobiť zmysluplne v prospech Slovenska je pre nich už oveľa ťažšie ba až nemožné. Preto sa nedajú vylúčiť predčasné parlamentné voľby.

Ale nestabilita a chaos na Slovensku nie je to, čo by Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko chcela podporovať. My sme naším voličom sľúbili stabilné Slovensko, ktoré bude dobrým miestom pre život. Ako jediná parlamentná strana budeme presadzovať tri princípy súbežne národné, sociálne a kresťanské.

Preto budeme v parlamente konštruktívnou opozíciou. Nemáme problém podporiť každý dobrý a rozumný návrh, ktorý prospeje občanom Slovenska, nech ho predloží zástupca ktorejkoľvek inej parlamentnej strany.

To, že sa tie politické strany alebo pán prezident sa k nám stavajú tak, ako sa stavajú, v tejto súvislosti riešiť nemienime. Je to ich vizitka, nie naša.

Zákony prijímané parlamentom ovplyvňujú bežného občana a nás zaujíma predovšetkým on. My sme do parlamentu prišli hájiť záujmy bežného občana a nie hádať sa a „kupčiť“.

Iste aj my sami budeme predkladať návrhy za účelom zlepšenia života občanov Slovenska. Či sa budú ostatné parlamentné strany k nám chovať rovnako korektne, ako my k nim, to uvidíme.

Prvé dni po voľbách ukazujú, že skôr nie. Môžeme preto očakávať, že aj ten najlepší a najprepracovanejší návrh od našej strany neprejde. A to len preto, pretože sme ho predniesli my.

Myslím si ale, že občania si to iste všimnú a v najbližších parlamentných voľbách za to „štandardné“ politické strany „odmenia“ podobne, ako v týchto voľbách za predošlé „výkony“ „odmenili“ strany, ktoré sa do parlamentu nedostali.

-lt/Foto: archív-

Populárne články