Connect with us

Názory a komentáre

Reakcia na Tajné schôdzky v konšpiračnom bahnisku

Published

on

Reklama

Reakcia poslankyne NR SR Kataríny Cibulkovej na názor Martina Palkoviča Tajné schôdzky v konšpiračnom bahnisku publikovaný 25. januára 2012.

Nie je dnes nič jednoduchšie ako sa pooháňať Gorilou či spomenúť údajné schôdzky v konšpiračnom bahnisku. Pán Palkovič sa pokúsil naskočiť na tento vlak, ktorý vychádza z premisy – vylejem na niekoho vedro špiny a potom poviem, že je špinavý.

Reklama

[singlepic id=6354 w=350 h=350 float=left]Jeho, prepytujem, názor však vychádza z neznalosti základných pravidiel deľby moci a kompetencií. Inak by totiž nemohol jedným dychom nadávať na štátnych tajomníkov a poslancov parlamentu a zároveň rozprávať o tom, ako môžeme volených zástupcov v samospráve dokopať aspoň k akej-takej aktivite. Problémy, ktoré vraj nedokázali vyriešiť ,,ministerskí tajomníci a superposlanci“ mali totiž riešiť výkonní predstavitelia mesta a župy – teda primátor a predseda VUC. Úlohou poslanca Národnej rady je príprava a schvaľovanie zákonov. Nie presadzovanie lokálnych záujmov. Ja som ako poslankyňa v tomto skrátenom volebnom období pripravila a presadila zákon, vďaka ktorému nás už nebudú zdravotné poisťovne otravovať s vypĺňaním ročného zúčtovania, ale urobia to za nás.

Volanie po tom, aby poslanci parlamentu presadzovali najzákladnejšie potreby nášho mesta je paradoxne volaním po tom, aby sa pohybovali v bahnisku a zneužívali svoje postavenie na ,,vybavovačky“, na ktoré nemajú žiadne zákonné oprávnenie.

Reklama

Katarína Cibulková

poslankyňa NR SR

Populárne články