Connect with us

Názory a komentáre

Prečo by mal turista prísť do Piešťan?

Published

on

Reklama

Predčasom som bol svedkom rozhovoru dvoch českých turistov (účastníkov školenia) s mladou slečnou, od ktorej chceli informácie ako stráviť v Piešťanoch voľný čas. Prvé čo ich zaujímalo bolo, kde sa dá okúpať v termálnej vode.

Slečna odporučila hotelové bazény na Kúpeľnom ostrove. Na výber mali tri. Hotelový bazén päťhviezdičkovej Thermie zamietli, vodný svet v Balnea Esplanade, kde je možné kúpiť len celodenný vstup vyjde príliš draho, ak chcete ísť iba na dve hodiny. Takže jedinou možnosťou kam si ísť plávať, zostal bazén v Balnea Splendid. Síce trošku od ruky, ale povedali, že to skúsia.

Reklama

[singlepic id=9534 w=320 h=240 float=left]Otázkou, číslo dva bolo, kde sa dá v Piešťanoch dobre najesť, respektíve kde varia miestne špeciality, ktoré by chceli ochutnať. Vraj im nemá odporúčať Indiánov, Írov ani nejaké tie panie, že to už absolvovali včera. Dnes vraj chcú regionálne špeciality. Nastal problém, máme vôbec nejaké miestne špeciality? Ak áno, kde ich varia? Keď turisti videli, že slečna je v rozpakoch čo im odporučiť, skúsili jej pomôcť. Spýtali sa, či tu nemáme nejaký salaš a kolibu, že by si teda dali halušky, keď  lokálne špeciality nie sú. Slečna im zo zármutkom v hlase odpovedala, že salaš s kolibou tu nemáme, ale že môžu vyskúšať Kolibu na Červenej veži, alebo Furmana.

Páni sa potom zaujímali o miestne pivo. Zhrozene skonštatovali, že včera im ponúkali len to isté, čo majú aj doma v Prahe. Oni vraj chcú niečo z regiónu. Len s ťažkosťami sa uzmierovali s tým, že na Slovensku malé súkromné lokálne pivovary nemáme. Napokon dostali odporúčanie na Topvar, avšak aj ten sa  už varí niekde na Šariši.

Reklama

Nasledovala ďalšia otázka, prečo nie je reštaurácia na lodi pod Kolonádovým mostom. Podľa nich by to vraj bola poriadna atrakcia. Odpoveď ani nečakali a hneď kládli ďalšiu otázku, že či tu máme nejaké nákupné centrum. Predstavovali by si niečo pre chlapov, takže či tu máme OBI alebo Baumax. Odpoveď opäť znela nie. Za takýmito nákupmi musia do  Trnavy, alebo do Nitry.

Vypočutie tohto rozhovoru ma len utvrdilo v tom, čo si už dávno myslím. Bežný turista, ktorý do Piešťan nepríde do kúpeľov, sem veru nemá veľmi prečo chodiť. Nič extra, čo by ho sem prilákalo, mu akosi neponúkame.

Autor: Tomáš Hudcovič

Populárne články