Connect with us

Názory a komentáre

Páni údržbári, kto Vás učil záhradníčiť ?

Published

on

Reklama

Okoloidúci ľudia sa zastavujú, krútia hlavami, nechápu. Záhradníci fotografujú, ako je možné behom pár dní zničiť desiatky stromov vo veku 10 až 20 rokov, na ktoré sa bude v mestskom parku čakať po výsadbe veľmi dlho.

lipy cca 20 rokov

Reklama

Bol viacnásobne porušený zákon o ochrane prírody. Rez je vykonaný neodborne, neštandardne, nepodporuje udržanie ani zlepšenie zdravotného stavu, vytvára hlboké rany pre možnosť vstupu hubovitých chorôb a škodcov a následné odumieranie, naviac boli takto veľké rany spôsobené na už živých drevinách, ktoré je možné upravovať v zmysle zákona od 1. apríla s výnimkou obdobia tvorby nových listov.

REKLAMA

Reklama

Banner_skriabanie

Čo vás viedlo páni údržbári k takému hnevu, že ste chytili píly a sekery a vyrobili torzá líp, bukov, višní? Japonská tvorba alebo Bonsai štýl? Tie majú ďaleko k necitlivosti, vážia si každú živú rastlinu… Že boli husto nasadené? Dali sa preriediť, v zime požiadať o asanáciu. Treba niečím kúriť? Prekvapiť klientelu? Prečítajte si prosím význam slova arborista.

V našom meste sídli na záhradníckej škole ISA Slovensko – sekcia International Society of Arboriculture Slovakia. Koncom marca sa tu koná seminár o neolistených stromoch v meste, prikladám pozvánku. Školenie sa určite zíde.

Text: Eva Wernerová

Populárne články