Connect with us

Názory a komentáre

Nie je správne podliehať donekonečna tlaku developerov

Published

on

Reklama

Malá vrbina je posledný pozostatok lužného lesa, ktorým boli Piešťany v minulosti pokryté a máme ho ešte priamo v meste. Nachádza sa medzi sídliskom Adam Trajan a poliklinikou. Toto miesto už desiatky rokov slúži ako útočisko pre mnohých obyvateľov tejto mestskej časti.

[singlepic id=15320 w=320 h=240 float=right]Preto si myslím, že máme aj iné lokality, kam by sa Piešťany mohli rozrastať a zachovať pritom existujúcu zeleň aj pre ďalšie generácie. Nedávno som čítal, že v Bratislave aktivisti natreli námestie na zeleno, aby zútulnili inak nie moc príjemné miesto a dali tak najavo akútny nedostatok zelene. Piešťany boli odjakživa známe nielen svojimi liečivými prameňmi, ale aj množstvom zelene, ktorú nám vždy mnohí závideli. Nedávna návšteva čínskej delegácie, bola užasnutá „veľkými stromami“, ktoré tu máme a dokonca zazneli nápady odkúpiť niekoľko kusov. Je pre nás preto povinnosťou ochraňovať prírodu a zeleň v maximálnej možnej miere a zachovať tak status nášho mesta ako zeleného a zabrániť ďalšej devastácii prírody. Nie je správne podliehať donekonečna tlaku developerov, ktorí tu nemajú záujem žiť, iba v maximálnej možnej miere vyťažiť z pozemkov v ich vlastníctve a dosiahnuť čo najväčší zisk.

Reklama

[singlepic id=15321 w=320 h=240 float=left]Nebolo by preto krajšie, keby sa časom najdú prostriedky na opravu chodníka, ktorý vedie stredom vrbiny, aby bol pohodlný pre korčuliarov a dalo sa aj z Trajana dostať bezpečne na Sĺňavský kolookruh? Prípadne, keby sa dalo oddýchnuť na niektorej z lavičiek osadených popri chodníku a dozvedieť sa niečo o tunajšej faune a flóre z náučných tabúľ? Na to nech si odpovie každý z nás.

Jozef Malík, poslanec MsZ Piešťany

Reklama

Populárne články