Connect with us

Názory a komentáre

Bude bazén, áno, nie – čo tak toto riešenie?

Published

on

Reklama

Na redakčný email nám pred časom prišla zaujímavá správa. Obsahovala fotografie z úžasného aquaparku Tropical Islands, ktorý je v prevádzke od roku 2004 neďaleko Berlína. Je to fascinujúce dielo. Stavba bola pôvodne hangárom, avšak ázijská firma Tanjong v ňom vybudovala tropický svet v Európe. Mať niečo také v našom vychýrenom kúpeľnom meste, to by bola paráda, ale radšej rýchlo späť do reality.

[singlepic id=11097 w=320 h=240 float=left]Tá je taká, že podľa zverejnených materiálov z rokovania mestskej rady, ani na marcovom mestskom zastupiteľstve sa o výstavbe Plaveckého centra v Piešťanoch hovoriť nebude. Teda aspoň nie v jasne pomenovaných bodoch programu. Podľa informácií, ktoré prenikajú zo zákulisia, je stavba krytého bazéna absolútne v nedohľadne a výstavba vonkajšieho bazéna môže stroskotať na nedostatku financií. Teraz napíšem niečo, čo sa možno nebude páčiť, ale myslím si, že je to pravda. Ak by sa výstavba vonkajšieho bazéna a „atrakcií“ podľa súčasného projektu a za plánovanú cenu 4,5 milióna eur neuskutočnila, bolo by to pre Piešťany len dobre. Vyhodiť neskutočné peniaze za niečo, čo nebude turisticky lákavé, keďže to nebude mať termálnu vodu a bude využiteľné maximálne štyri mesiace do roka, je hrôzostrašný nápad.

Reklama

[singlepic id=11107 w=320 h=240 float=center]

Vonkajšia časť plaveckého centra v mestskom parku by mala byť impulzom pre rozvoj upadajúceho cestovného ruchu v Piešťanoch. Avšak v podobe, v akej je navrhnutá dnes, je to len ťažko realizovateľný cieľ. Ak by túto ambíciu mala naplniť, potrebovala by termálnu vodu. Na jej prameni, ale sedí nejaká žaba a nie a nie ju pustiť. Čo teda ďalej, ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu, keď centrum, ktoré by malo vyrásť, nebude lákadlom turistov a nebude ani schopné splniť požiadavky domácich, aby mali kde plávať a športovci kde trénovať?

Reklama

Som síce laik, ale pri pohľade na berlínsky Tropical Islands vidno riešenie. Ak však človek použije všemocný nástroj menom Google, netreba ísť po rozumy ani do Berlína. Stačí zájsť len na stredné Slovensko a inšpirovať sa v banskobystrickom Aqualande.

[singlepic id=11105 w=320 h=240 float=center]

[singlepic id=11106 w=320 h=240 float=center]

Ak niekto s touto myšlienkou už prišiel, len sa nedostala na verejnosť, tak verím, že ju dotiahne do konca a náš piešťanský sen sa stane v dohľadnej dobe realitou.

Ešte spomínané fotografie z Nemecka:

[nggallery id=546]

Autor: Tomáš Hudcovič Foto: mm, www.kupaliska.sk

 

 

Populárne články