Connect with us

Názory a komentáre

„Blázon“ premenil Lehotu na Divoký Západ

Published

on

Reklama

Nechcete tráviť dovolenku pri mori, ale radšej uprednostňujete dobrodružstvo a zvýšený adrenalín? Skúste cestu cez Nový Zéland s krátkou zastávkou v Austrálii, kde si môžete ešte pokojne poobzerať klokany, jaky, ťavu a mnohé ďalšie zvieratá v sprievode skutočného Maora. Pokračujte úzkou  asfaltkou v tuneli tvoriacom sa zo stromov, ťarchou listov sa skláňajúcimi až nízko nad cestu, kým sa dostanete k cieľu. Divoký Západ. Vďaka „bláznom“ si ho pokojne môžete vychutnať aj na Slovensku.

Na Divoký Západ zmenil obec Stará Lehota posledný júnový deň 31 ročný muž z Piešťan. Deň začal bežne ako mnoho obyvateľov tejto dediny návštevou miestnej čerpacej stanice. Už tam bolo jeho správanie podozrivé, pretože sa pri odchode so všetkými lúčil a každému rozprával, že ho uvidia v televízii v sprievode kukláčov. Domov sa však vrátil len po zbraň, z ktorej v blízkosti susedov vystrieľal do vzduchu celý zásobník. So zbraňou v ruke si to potom namieril do Poľnohospodárskeho družstva, kde sa prechádzal po kanceláriách. Vyhľadával pozornosť, ktorú tu však nenašiel, tak sa rozhodol zmeniť miesto svojho vyčíňania a s úsmevom sa vydal k hostincu. Lenže ten bol ešte zatvorený, tak sa prechádzal hore-dolu so zbraňou, z ktorej, našťastie, stratil zásobník. Zrejme si to nevšimol. Naprázdno cvakal kohútikom na okoloidúce autá. Vydesil nielen ľudí, ale i šenkárku: „Videla som ho ako sa pohybuje pred krčmou, tak som sa vrátila. Bála som sa otvoriť, pretože dvere boli rozbité.“ Zjavne sa ráno osviežil niečím lepším ako je studená voda z dedinského prameňa. Bol tichý, keďže často nevychádzal z domu bol i nekonfliktný, samotársky typ. Opäť sa potvrdzuje, že – tichá voda brehy myje – a z osoby, ktorá sa správala ticho, utiahnuto, bez väčších aktivít sa zrazu vykľul pestovateľ konope a majiteľ desiatok nedovolene držaných strelných zbraní. Polícia sa k prípadu nevyjadruje, pretože je v štádiu vyšetrovania, ale suseda jednu príhodu mala.

Reklama

Dostala od neho kvet zasadený v črepníku, čo by bolo veľmi milé, keby to nebolo v skutočnosti konope. Nemala už ona po tom, čo zistila, že kvet je droga, ktorá je, mimochodom, na Slovensku zaradená medzi omamné a psychotropné látky, a to do najprísnejšej skupiny spolu s heroínom či pervitínom, zavolať políciu? Bála sa, nechcela sa dostať do problémov, čakala, kým to urobí niekto za ňu alebo kým sa situácia vyhrotí? Steven Seagal a Chuck Noriis prídu vždy načas. Každého zločinca dolapia a vydajú zoči-voči spravodlivosti. Aj na Lehote hrdinovia prišli, ale po funuse. Už mi ide prasknúť z rečí: „Keby som tam bol ja, tak by som… Ja by som ho… Dávno by som volal policajtov…“ Klasika. Silné reči, ale „skutek utek“. Na Slovensku zostáva stále pojem hrdina len skloňovací vzor pre mužský rod.

Autor: Tatiana Michalková

Reklama

Populárne články