Úvod Kultúra Znovuobjavenú plastiku Valéra Vavra vystavia na verejnosti

Znovuobjavenú plastiku Valéra Vavra vystavia na verejnosti

REKLAMA

Dielo významného slovenského sochára žijúceho v Piešťanoch chce jeho nový majiteľ požičať Balneologickému múzeu. Jeho návštevníci budú môcť Tanečnicu obdivovať pravdepodobne v druhom polroku 2013 Plus token download.

Socha je na podstavci signovaná jej autorom Valérom Vavrom a pochádza z roku 1955. Motív ľudovej tanečnice použil tento uznávaný slovenský sochár z Piešťan aj pri tvorbe svojho známejšieho diela, ktoré kedysi patrilo k interiéru kaviarne hotela Thermia Palace a dnes stojí v liečebnom dome Irma 오토캐드 2012 한글판 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba

Podľa riaditeľa Balenologického múzea Vladimíra Krupu je doteraz neznáme dielo Valéra Vavra pravdepodobne štúdiou k väčšej plastike, ktorá mala byť realizovaná v inom materiáli, v dreve Download The cruel angel Teze. Plastika dievčaťa v ľudovom odeve je vytvorená z platinovanej sádry.

Múzeum usporiadalo výstavu pri príležitosti stého výročia narodenia sochára v roku 2011 day day. V súčasnosti jeho diela nevystavuje, návštevníci však môžu obdivovať plastiku Úroda pred vchodom do expozície v budove Kúpeľnej dvorany.

Valér Vavro je tiež autorom Pomníka osloboditeľov na Námestí SNP alebo Pomníka padlých v I 고독한 미식가 시즌5 다운로드. svetovej vojne pred Kostolom sv. Štefana. Toto dielo realizoval ešte ako veľmi mladý, počas štúdia na Akadémii výtvarných umení v Prahe, ktorú absolvoval v roku 1939 ako žiak významného sochára prof Mid 24 o'clock download. Bohumila Kaffku. V roku 1981 sa stal držiteľom ceny Martina Benku. Valér Vavro patrí k najvýznamnejším umelcom, ktorí žili a pôsobili v meste Piešťany Office365 Excel Download.

(mp)

 

REKLAMA