Úvod Kultúra Vzdušné zámky reflektujú nerealizované stavebné projekty

Vzdušné zámky reflektujú nerealizované stavebné projekty

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Predstaničný priestor a námestie pred polyfunkčným domom Enzo, by si podľa odborníka najviac zaslúžili realizáciu existujúcich architektonických návrhov water vango-based. Na výstave Vzdušné zámky sú podobných projektov desiatky. Mnohé z nich sa z papiera do reality nedostanú pravdepodobne nikdy.

[singlepic id=47760 w=320 h=240 float=right]Výstavu, ktorá mapuje nepostavené architektonické projekty v Piešťanoch a okolí otvorili 21 java ftp 파일 다운로드. septembra v komunitnom centre ŽiWell. Ide zväčša o riešenia, na ktoré sa nenašli peniaze, alebo neuspeli v súťažiach. Pochádzajú zo zbierok Balneologického múzea, ale aj od hlavnej architektky mesta Jany Vitkovej a samotných autorov Go free download. Tejto téme sa v časopise Revue Piešťany venoval aj odborník na stavebné pamiatky Ľubomír Mrňa.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Trochu nám na tunajšej architektonickej scéne chýbal retrospektívny pohľad na to čo sa udialo a na to, na čo ľudia frflú – že sa niečo navrhne a potom to nie je 디시클리너 다운로드. Snažili sme sa zozbierať súčasné aj historické projekty,“ povedala Lívia Gažová, jedna z autoriek výstavy. „Niektoré projekty sa možno raz budú realizovať, ale väčšina z nich sú vzdušné zámky,“ vysvetlila názov výstavy jej spoluorganizátorka Eva Rohoňová Tupe.

[singlepic id=47820 w=520 h=340 float=center]

Návrh riešenie priestoru bývalého trhoviska v centre Piešťan autorského kolektívu I 에쒸비 전권 다운로드. Pleidla

Na vernisáž prišiel aj architekt Bohuslav Pernecký, ktorý spolu so svojimi kolegami získal cenu CE.ZA.AR za návrh piešťanskej pešej zóny Download Blue Manto. Vzdušné zámky zahŕňajú aj niektoré jeho projekty. On sám považuje za potrebné realizovať návrh námestia pred polyfunkčnou budovou Enzo. „Neviem, či sa dá vybrať jeden projekt 쇼미더머니4 거북선 다운로드. Možno by to bolo bývalé trhovisko. Treba ho dotiahnuť a začleniť do systému, ktorý je okolo neho,“ odpovedal na otázku, ktorý z vystavených projektov je aktuálne najpotrebnejšie realizovať Download Cairo. „Máme aj viacej verejných priestorov, ktoré by si zaslúžili prehodnotiť. Napríklad predstaničný priestor je možno ešte dôležitejší ako bývalé trhovisko,“ dodal Bohuslav Pernecký 일시정지 다운로드.

Zároveň potvrdil svoju účasť na komentovanej cyklojazde, ktorá sa pri príležitosti Dňa architektúry uskutoční 5. októbra. Výstava Vzdušné zámky je jej sprievodným podujatím. V klube ŽiWell si ju môžete pozrieť do konca októbra.

[nggallery id=2525]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

IJaV-2

REKLAMA