Connect with us

Kultúra

Výnimočný Vojtěch Dyk bude v apríli koncertovať aj v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Spevák Vojtěch Dyk a B-Side Band a bandleaderom Jozefom Buchtom vydali začiatkom decembra minulého roka prvé štúdiové CD s názvom Doska. Po dvoch veľmi úspešných celorepublikových turné a dvoch záznamoch živých koncertov na CD a DVD sa toto mimoriadne spojenie výraznej speváckej osobnosti a špičkového muzikantského zoskupenia predstavuje so štúdiovým projektom a úplne novým repertoárom, ktorý pre speváka a kapelu vytvorili poprední domáci autori. Na jar v roku 2015 podporí vydanie CD nová séria koncertov – Doska Tour 2015. Vrámci nej sa budete môcť toto zoskupenie vidieť a počuť aj v piešťanskom Dome umenia 24. apríla.

10911250_813943491976566_1001929769683316839_o[3]

Reklama

V odpovedi na otázku: aké miesto má Doska v priebehu spoločnej práce, sa spevák Vojtěch Dyk a bandleader Josef Buchta zhodujú: „Naša Doska, je nutné povedať, zakončuje etapu ,,bez štúdiového CD“. To je, ale asi jediná etapa, ktorú zakončuje. Športovou terminológiou si teraz vlastne všetci oblečieme „trikot“ pre štúdiového hráča a tešíme sa na ďalšiu etapu. Či to bude časovka alebo vrchársku etapa, to ukáže až čas a talent,“ hovorí Vojtěch Dyk a Josef Buchta dodáva: „Štúdiové album Doska je predovšetkým nenásilný a logický vývoj našej štvorročnej spolupráce. Lepšie povedané ani nie, tak spolupráce, ale spoločnej práce a album Doska je výsledok, ktorý je čiastočným zakončením etapy jednej a krásna výzva k etapám ďalším.“

Spolupráca brnenského orchestra so spevákom začala pred štyrmi rokmi asi takto …

Reklama

„Myslím, že to bolo presne niekedy v marci okolo roku 2010, práve sa topil posledný sneh z parapetov a mňa prebudilo zvláštne zvonenie môjho telefónu, také, ktoré som pred tým ešte nepočul. Až neskôr som si uvedomil, že ten telefonát je z Brna. Telefonujúci sa predstavil ako Jozef Buchta, bandleader B-Side Bandu a slovo dalo slovo a v júni toho roku som vycestoval až do Brna k prvému spoločnému koncertu. A hopla a je tu naša prvá spoločná, ozajstná „Doska,“ spomína na začiatky Vojta Dyk.

„Je to tak,“ súhlasí Josef Buchta. „Dohodli sme sa v marci 2010 a 14. júna toho istého roku bol prvý koncert v brnenskom Metro Music Bare. A myslím, že sme tú spoluprácu krásne ,,odpanili „.

Súčasne obaja hodnotia svoje rozhodnutie ako šťastné. „Spolupráca s Vojtom pre nás znamenala veľa, ale pre mňa osobne s odstupom času znamená, že sme spolu ako „drozdí bratia“ a sme si veľmi blízki. Aj keď by som ho niekedy naozaj roztrhol ako hada, ale je to mladší brat a ja musím zachovať chladnú hlavu. To viete, mladší brat niekedy hnevá, ale naozaj len občas. Som naozaj šťastný, že sme sa stretli a našli,“ Tvrdí Josef Buchta.

PR TS Agentura Blue Note

Populárne články