Connect with us

Kultúra

V klube ŽiWell vystúpia Manon Meurt a The Wids

Published

on

Reklama
Reklama

Na česko-slovenskú kombináciu shoegazy noisy rock-popu pozýva návštevníkov klub ŽiWell v poslednú januárovú sobotu. Od pol ôsmej večer na pódiu vystúpi kapela zo susedného Česka MANON MEURT a domáca THE WIDS.

MM

MANON MEURT cz

Mladí hudobníci z českého Rakovníka spolu začali hrávať už na strednej škole a meno Manon Meurt používajú od roku 2012. V hudbe sa nechali inšpirovať menami ako Sigur Ros či Deftones a svoju tvorbu sami označujú ako dreamy shoegazy noisy pop…Do širšieho povedomia sa dostali ako predskokani My Bloody Valentine a poctivá muzikantská robota a presvedčivosť si rýchlo získala dobrú povesť u ich publika.

Reklama

THE WIDS sk

Na výbornej a tvrdej rytmike plávajú harmonické gitarové akordy, ktoré chvíľami naberajú noiseový spád, aby sa opäť upokojili v jemnejších partoch. Najvýraznejší poznávací znak The Wids je však charizmatický vokál. V ich hudbe sa snúbi veľa protikladov. Punková surovosť s popovou melodikou, jemnosť s hlukom, náruživosť s letargiou. Je to obrovský masívny náklad, ktorý by ste mali spoznať.

Piešťansko-Vrbovsko-Moravianska kapela The WIDS je najnovším projektom Filipa Kratochvíla a jeho brata Dávida spolu s basgitaristom Tiborom Smirjakom a hráčom na bicie nástroje Ondrejom Galbičkom. Vznikla v roku 2010.

Zloženie kapely je dve elektrofonické gitary, basgitara a bicie nástroje. Hudobne kapela inklinuje k experimentálnemu rocku a využíva neobvyklé kompozičné schémy a zvuky produkované bez akýchkoľvek podporných samplov.

(Zdroj: http://www.4xrc.com/thewids)

Populárne články