Úvod Kultúra V Dome umenia môžete vidieť vznik divadelných kostýmov i maľby voskom

V Dome umenia môžete vidieť vznik divadelných kostýmov i maľby voskom

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Dvadsiaty ročník festivalu Organové dni v Piešťanoch pomaly vrcholí. Pri tejto príležitosti budú v utorok 3. septembra a v stredu 4 두시탈출 컬투쇼 다운로드. septembra v Dome umenia sprístupnené dve výstavy, ktoré sú sprievodnými podujatiami k festivalu. Divadelný ústav pripravil výstavu venovanú kostýmovým dizajnérom a so svojimi maľbami sa predstaví  Michaela Bodnárová Windows 10 trial.

Výstavu Z príbehu do príbehu – Dizajnéri/ky divadelného kostýmu pripravil Divadelný ústav Bratislava free horoscopes. Expozíciu, ktorá putuje už vyše roka po Slovensku si môžu prezrieť i návštevníci a obyvatelia Piešťan. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3 알라딘 애니메이션 자막 다운로드. septembra 2019 o 17.00 hod. v priestoroch Galérie Domu umenia v Piešťanoch.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Výstava divadelných kostýmov a tvorby kostýmových dizajnérov a dizajnérok vo svojom umelecko-odbornom stvárnení dokumentuje takmer celé dejiny kostýmového výtvarníctva na Slovensku 에어클래스 다운로드. Umelecká stopa kostýmových dizajnérov je nezmazateľná takmer vo všetkých divadlách na Slovensku. Ich tvorivé výsledky predstavujú neodmysliteľnú súčasť dejín nášho divadla coc.

Expozícia zachytáva celý príbeh vzniku divadelného kostýmu – od počiatočného návrhu až po jeho výslednú podobu na javisku. Od prvotnej eufórie, myšlienky, režijnej interpretácie, veľkého množstva skíc a náčrtov, výberu a kombinovania látok, vzorkovníc a rôznych štylizácií až po finálny výsledok 카카오톡 백업 다운로드. Je to sonda do tvorivých metód kostýmových dizajnérov a dizajnérok, do ich dialógov s prítomnosťou a minulosťou a do imaginácie, ktorú uplatňujú v kostýmovej tvorbe 일도리 다운로드. Desiatky vybraných kostýmových výtvarníkov a výtvarníčok, rozdielnosti v ich uvažovaní a prístupy k uchopeniu témy ponúkajú pestrú a obsažnú koláž prezentovaných artefaktov Download an earlier version of unity. Rukopis každého kostýmového dizajnéra má osobitý štýl, individuálny výraz a používa svojbytné výrazové prostriedky. Množstvo výtvarných techník a rukopisov nie je súborom receptov ani predpisom, akými sa v tejto oblasti uberať 유튜브 국가 차단 다운로드. Je to vesmír inšpirácií a priestoru pre vytváranie vlastných príbehov.

Výstavu realizuje Divadelný ústav v spolupráci s Umeleckým súborom Lúčnica – Dom umenia Piešťany. Kurátorom výstavy je kostýmový výtvarník a scénograf Miroslav Daubrava, kustód scénografického fondu Divadelného ústavu. Graficky ju  spracovala Mária Čorejová.

Výstava bude prístupná verejnosti v priestoroch Galérie Domu umenia v Piešťanoch od 3. 9. do 29. 9. 2019 každý deň okrem pondelka. V pracovné dni od 14.00 – 17.00 hodiny a počas víkendov od 14.00 do 18.00 hodiny. Verejnosť si ju môže prezrieť i počas konania podujatí vo Veľkej sále.

Umelecký súbor Lúčnica – Dom umenia Piešťany a autorka Michaela Bodnárová pozývajú všetkých milovníkov umenia taktiež na výstavu malieb a obrazov, ktoré vznikli maľovaním horúcim voskom.

Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený farebný vosk. Nástrojom na maľovanie sú rozohriate kovové paličky, alebo špeciálne vyhrievané perá, prípadne tzv. enkaustické žehličky. Metóda farbenia je známa už z čias 100-300 rokov p.Kr., tzv. fajjúmskych portrétov z Egypta.

Vernisáž vo Výstavnej sieni Domu umenia sa uskutoční 4. septembra o 17.00 h. Po nej bude nasledovať  koncert  organového dua Dina Ikhina & Denis Makhankov z Ruska. 

Výstava potrvá do 29. 9. 2019 a je otvorená: ut – pia 14.00 – 17.00 a so – ne 14.00 – 18.00 h. Viac info na www.domumenia-piestany.sk.

TS/PR

REKLAMA