Úvod Kultúra V Dome umenia bude svetový festival neprofesionálneho filmu

V Dome umenia bude svetový festival neprofesionálneho filmu

REKLAMA

Do Piešťan zavítajú vyše tri stovky členov medzinárodnej asociácie na svetový kongres a festival neprofesionálnych filmov UNICA 바람체 다운로드. Podujatie začína v sobotu 23. augusta a potrvá týždeň.

kino 3d

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici

Festival má ambíciu prezentovať najlepšie amatérske filmy z celého sveta 아이폰 6 벨소리 다운로드. Bude na ňom zastúpená tvorba z 36 členských krajín a pre Piešťany to je príležitosť na prezentáciu. Všetci členovia asociácie totiž prídu s kamerami alebo fotoaparátmi Grape Valley.

V rámci festivalu predstaví každá z členských krajín svoj národný program. Ten pozostáva zo súťažných filmov rôznych žánrov, tematiky a dĺžky, ktoré vznikli počas uplynulého roka 스마트폰 해킹 툴 다운로드. Medzinárodná porota na záver vyhodnotí najlepší program a najlepšie filmy v každej kategórii. Súčasťou prehliladky je aj World Minute Movie Cup – súťaž minútových filmov, o ktorej víťazovi rozhodujú diváci Hangul Edition of Pokémon Heart Gold.

UNICA je medzinárodná organizácia pre neprofesionálny film zaštítená svetovou organizáciou UNESCO. Prvá medzinárodná súťaž a kongres, sa uskutočnili v máji 1935 v Barcelone 학습 앱 다운로드. V septembri 1937 sa na 3. medzinárodnom kongrese delegáti z osemnástich národných zväzov uzniesli na založení Union Internationale du Cinema d‘Amateur – UNICA, ktorej členmi môžu byť len štáty, respektíve ich celoštátne organizácie filmových amatérov 웹사이트 다운로드. Odvtedy UNICA každoročne usporadúva kongres a medzinárodnú súťaž amatérskych filmov.

(red) ilustr. foto: mp

REKLAMA